Parandame oratooriumi, mõtlemist ja kõnet

GCD nr 3 kokkuvõte origami kohta

"Iluliblikas"

Programmi sisu:
Eesmärk: Luua tingimused origami tehnikas paberist liblika konstrueerimise oskuse arendamiseks.

Ülesanded:

Hariduslik:

1. Loo tingimused piltide abil muinasjutte jutustamise õppimine;

2.Arenda suuliste juhiste järgimise oskust;

3. Tugevdage oskust täitke "lihtsa kolmnurga" põhikuju;

4. Tugevdada nurkade eri suundades painutamise võimet;

5.Tutvustada geomeetrilisi põhimõisteid: ruut, kolmnurk, nurk, külg;

6. rikastage oma sõnavara omadussõnadega;

7. Õppige looma paberist valmistatud toodetega kompositsioone;

Hariduslik:

1. Luua tingimused täpsete, korralike voltide sooritamise oskuste arendamiseks;

2.Arendage käte ja silma peenmotoorikat;

3. Arendada kätega töötamise oskust, harjuda täpsete sõrmeliigutustega;

4.Arendage ruumilist kujutlusvõimet;

5.Arendage laste kunstimaitset, loovust ja kujutlusvõimet.

Hariduslik:

1: looge tingimused paberikujunduse vastu huvi kasvatamine;

2. Kasvatage puhtust.

3.Arenda meeskonnatöö oskust.

Tunniks valmistumine:
Varustus:

Ettekanne "Fly Tsokotukha", "Butterfly"

Interaktiivne tahvel

Jaotusmaterjal:

Värvilise paberi ruudukujulised lehed 10x10 cm.

Värvilised paberijäägid

Markerid

Käärid

Liim, pintslid, salvrätikud

Eeltöö:

Töö raamatunurgas - muinasjutu “Kärbes Tsokotukha” lugemine ja liblikate illustratsioonide vaatamine.

Tunni läbiviimise metoodika

Sissejuhatav osa

Lapsed sisenevad rühma rahuliku muusika saatel ja istuvad interaktiivse tahvli ees toolidel.

Koolitaja: Poisid, täna tahan teid kutsuda meenutama K.I. imelist muinasjuttu. Nüüd ütlen teile mõistatuse, pärast selle äraarvamist saate aru, mis muinasjutt see on.

Ma olen väga tüütu

Aga värsis, muide,

Ma ütlen teile ilma ilustamata:

Sääsk päästis mu elu. Yu Tšistjakov

laste vastused

Koolitaja: See on õige, selle muinasjutu nimi on "Kärbes Tsokatukha". Tuletame koos meelde.

Põhiosa

esitlus "Kärbes Tsokotukha"

Koolitaja: Mina alustan ja sina jätkad.

lapsed mäletavad muinasjuttu

Kasvataja: Poisid, millised külalised kärbsel olid?

laste vastused

Kasvataja: Milline külaline oli kõige ilusam?

laste vastused

Kasvataja: Meenutagem, kuidas kärbes liblikast rääkis.

laste vastused

Kasvataja: Täpselt nii – liblikas on ilus. Kuidas saab veel liblika kohta öelda?

laste vastused

Kasvataja: Ja nüüd ma lehvitan oma võlukeppi ja muudan teid liblikateks.

Kehalise kasvatuse tund: “Liblikas”

Hommikul ärkas liblikas üles.

Anna Šumkova

Sihtmärk: Õpetage lapsi ruudukujulist paberit eri suundades voltima, triigige hoolikalt voltimisjooni; õpetada lapsi kasutama vihjeskeemi, arendama konstruktiivseid võimeid, peenmotoorikat. Kinnitada teadmisi putukate kohta, arendada esteetilist maitset; tugevdada oma võimet mõistatusi lahendada.

Materjalid: illustratsioonid värvilistega liblikad, skeem origami liblikad, valge paberi ruut, pintslid, guašš, akvarell, vesi tassis, salvrätikud.

Tunni käik:

Kasvataja:

sametsed tiivad,

Lummav lend.

Nad juhivad tantsu liblikad

Maagiline ringtants.

Kirevad kleidid

Istuge lehele.

Puudutage ja keerake uuesti

Lehviv lill.

Täna räägime sellest liblikad.

1. Poisid, tõstke käed üles, kui nägite seda liblikad?

Liblikad Need on täieliku metamorfoosiga putukad. Nende välimus on väga

mitmekesised ja nende esindajaid võib leida peaaegu kõikjal

planeedid. Vaatame koos teiega fotosid liblikad mis värvi need tulevad? (laste vastused).

Ja mis kasu need toovad? liblikad(tolmlevad lilled)

Kuidas peaksite seda kaitsma? liblikad et nad meid alati oma iluga rõõmustaksid (te ei saa neid tallata, te ei saa neid kogumiseks püüda, te ei saa neid tiibadest haarata)

Täna kutsun teid üles looma oma ainulaadset liblikas. Ja paberileht, värv ja meie kujutlusvõime aitavad meid selles.

Fizminutka

Lill magas ja ärkas äkki,

(torso paremale, vasakule.)

Ma ei tahtnud enam magada

(kere ees, taga.)

Ta liigutas, venitas,

(käed üles, sirutage.)

Tõus üles ja lendas,

(käed üles, paremale, vasakule.)

Päike ärkab alles hommikul,

Liblikas pöörleb, lokid.

(keerake ringi)

Nüüd proovime seda teha DIY liblikas.

Küsimused:

1. Millise materjaliga me töötame?

klass?

2. Milliseid seadmeid me oma töös kasutame?

3. Mis on origami?

Nii et alustame.


Ja nüüd oleme kõik omadega liblikad Lendame meie saidi lilleniidule!

Selleteemalised väljaanded:

Kokkuvõte vestlusest “Meie vanaemade nukud”, millele järgnes nuku valmistamine Eesmärk: tutvustada lastele vene rahvanukke, õpetada lastele kangast nukkude valmistamist. Demonstratsioonimaterjal: nukud või pildid.

Kevad on aasta kõige imelisem aeg. Kõik ümberringi ärkab pikast talveunest. Ere soe päike paistab. Nad naasevad soojalt maalt.

Integreeritud tund “Kaunid liblikad” keskmises rühmas kasutades IKT-d Kunstilise loovuse ja tunnetuse integreeritud õppetegevus keskmises rühmas “Kaunid liblikad” (kasutades.

Origami ringi viimane õppetund Eesmärk: kinnistada oskusi töötamisel origami peamiste põhivormidega: kolmnurk, tuulelohe, "päikesekiirte", tulpide loomine.

Eesmärk: Selgitage koos lastega sõna "muinasjutt" tähendust. Õppige mõistma ja hindama kangelaste tegude tegelasi ja motiive. Edastada.

Tere, mu kallid sõbrad ja kolleegid! Mul on väga hea meel teiega kohtuda! Töötasin Omski taastusravikeskuses, kus sain ravi.

Õppetund: Origami “Liblikad”, millele järgneb värvimine.

Eesmärk: õpetada lapsi ruudukujulist paberit eri suundades voltima, triigi voltimisjooni ettevaatlikult; õpetada lapsi kasutama vihjeskeemi, arendama konstruktiivseid võimeid, peenmotoorikat. Kinnitada teadmisi putukate kohta, arendada esteetilist maitset; tugevdada oma võimet mõistatusi lahendada.

Materjalid: illustratsioonid mitmevärviliste liblikatega, origami liblikadiagramm, valge paberi ruut, pintslid, guašš, akvarell, vesi tassis, salvrätikud.

Tunni käik:

Koolitaja:

sametsed tiivad,

Lummav lend.

Liblikad tantsivad

Maagiline ringtants.

Kirevad kleidid

Istuge lehele.

Puudutage ja keerake uuesti

Lehviv lill.

Täna räägime liblikatest.

1. Poisid, tõstke käed üles, kes on liblikaid näinud?

Liblikad on täieliku metamorfoosiga putukad. Nende liigid on väga mitmekesised ja nende esindajaid võib leida peaaegu kõikjal planeedil. Vaatame fotosid liblikatest ja nende värvidest (laste vastused).

Millist kasu liblikad toovad? (tolmlevad lilled)

Ja kuidas peaksime liblikate eest hoolt kandma, et nad meid alati oma iluga rõõmustaksid (neid ei tohi tallata, kogumiseks püüda, tiibadest haarata)

Täna kutsun teid üles looma oma ainulaadset liblikat. Ja paberileht, värv ja meie kujutlusvõime aitavad meid selles.

Fizminutka

Lill magas ja ärkas äkki,

(torso paremale, vasakule.)

Ma ei tahtnud enam magada

(kere ees, taga.)

Ta liigutas, venitas,

(käed üles, sirutage.)

Tõus üles ja lendas,

(käed üles, paremale, vasakule.)

Päike ärkab alles hommikul,

Liblikas keerleb ja lokitab.

(keerake ringi)

Nüüd proovime oma kätega liblikat teha.

Küsimused:

1. Millise materjaliga me tunnis töötame?

Avatud tunni kokkuvõte

paberist kujundamisel origami tehnikas.

(ümbrusega tutvumine + origami)

Teema: "Naabrid planeedil." Origami tehnikas liblikas.

Sihtmärk: Origami tehnikate koolituse jätkamine, paberiga töötamise oskuste kinnistamine, loogilise mõtlemise, ruumilise kujutamise, disaini ja loominguliste võimete arendamine, töökuse ja looduse austamise kasvatamine.

Meetodid ja tehnikad:

Verbaalne – vestlus, jutt, dialoog, selgitus;

Efektiivne – praktiline töö, emotsionaalne mõju;

Visuaalne – näidiste näitamine.

Varustus:

värvilisest paberist ristkülik;

Maalid, mis kujutavad heinamaad;

Tunni edenemine.

Kummalisel kombel teame infobuumi ajastul meid ümbritsevast maailmast ikka veel nii vähe. Kui sageli me mitte ainult ei suuda ära tunda metsas või pargis lehvivat lindu, vaid ei anna nime ka lillele, kõige tavalisemale murule meie jalge ees või putukale.

Täna räägime teiega neist, kes meie kõrval elavad, nimelt naabritest, aga mitte tavalistest, vaid erilistest.

küsimus: - Miks on tunni teema “Naabrid planeedil”?

Loomad, linnud, putukad…….. Nad täidavad meie maailma, muudavad selle ainulaadseks ja kauniks. Nende elu ja harjumused rõõmustavad meid, panevad meid ikka ja jälle nägema ja imetlema meid ümbritseva maailma ilu. Meie planeedi loomastik on väga mitmekesine.

Pool loomamaailmast on putukad. Nad erinevad välimuse ja elustiili poolest. Tähelepanu ekraanile.

Video "Putukad"

Poisid, milliseid putukaid te ära tundsite?

Kes on putukad ja miks neid nii kutsutakse?

Need on tuntud liblikad, mardikad, kiilid, rohutirtsud, mesilased, sääsed, kärbsed, prussakad ja paljud teised. Putukate keha koosneb kolmest märgatavalt eraldatud osast: pea, rindkere ja kõht. Kõik kehaosad on justkui lõigatud (jagatud) segmentideks, sellest ka nimi - putukad. Kõigil putukatel on kuus jalga, üks või kaks paari kilejaid tiibu ja kaks antenni, mis asuvad peas ja toimivad meeleelunditena – haistmis- ja kompimismeel.

Putukate tähendus: tolmeldab õitsvaid taimi, annab toitu teistele loomadele, täidab sanitaarülesannet, aitab kobestada mulda ja varustada seda hapnikuga.

Huvitavad faktid putukate kohta.

Ettekanne "Putukate rekordid"

Täna me ei räägi ainult putukatest, vaid proovime neid paberist valmistada. Kuid kõigepealt proovime mõistatuse lahendada ja teada saada, kelle me valmistame.

Kudusin endale tohutu vesti,
Ta peitis end sinna. Mine otsi flirt.
...Aeg läks, järsku sealt
(Kes sellesse imesse usub?)
Ilmub sihvakas daam!
Pole enam röövik, aga...

(Liblikas)

LIBLIKAS.

Liblikate kohta on palju ilusaid legende. Näiteks Vana-Roomas uskusid nad, et liblikad on lilled, mis on varre küljest lahti murdunud. Liblikad on tõesti väga ilusad! Neid on erinevates värvides ja toonides. Isegi liblikate nimed on ilusad: pääsusaba, admiral, sidrunhein...

Liblikad on suur putukate rühm, kuhu kuulub ligikaudu 140 tuhat liiki. Liblikad liigitatakse liblikate hulka, kuna nende tiivad ja keha on kaetud väikeste soomustega.

Liblikad on looduse rekordiomanikud. Värvide mitmekesisuse poolest on nad konkurentsitult. Need erinevad ka suuruse poolest. Suurima liblika (Brasiilia Agripina) tiibade siruulatus on 30 cm; väikseim (Inglismaa atsetoosid ja Kanaari saartelt pärit redikuloosid) - 2 mm.

Rahvalik märk:Kui liblikad lehvivad inimese kohal, tähendab see häid uudiseid ja õnne.

Eesmärk lastele: Tehke origami tehnikas liblikas..

Ja meie raiesmikud on valmis, kuid nad pole eriti elavad.

Kui neile ilmuvad ilusad liblikad, muutuvad meie raiesmikud.

Proovi uurimine.

Vaatame liblikat lähemalt.

Millist tehnikat kasutame liblika valmistamiseks?

Mis materjalist on liblikas tehtud?

Mida me vajame liblika loomiseks? (paber) ja DISTSIPLIIN!!!

Ohutuseeskirjade ülevaatamine.

Füüsiline treening.

Meie liblikas raputas ennast,
Ta naeratas ja venitas.
Kord - ta pesi end kastega.
Kaks – ta keerles graatsiliselt.
Kolm – ta kummardus ja istus maha.
Ja ta sõi nektarit isu täis.

Ja nii alustame...

Liblika valmistamine.

Liblikad on valmis ja nüüd saame nad julgelt raiesmikele lasta.

Lapsed liimivad liblikaid.

Kokkuvõtteid tehes.

Mida sa täna tunnis õppisid?

Mida uut sa õppisid?


Origami avatud õppetund ettevalmistusrühmas "Liblikas"

Eesmärgid: tõstahuvi origa stiilis käsitöö tegemise vastumi.Õpetage lapsi ruudukujulist paberit eri suundades voltima, triigige voltimisjooni ettevaatlikult; õpetage lapsi kasutama vihjeskeemi.Tutvustage lastele geomeetrilisi põhimõisteid (ristkülik, ruut, kolmnurk, külg, nurk). Arendada konstruktiivseid võimeid ja peenmotoorikat.

Eeltöö : käsitöönäituse kujundamine aastastpaber valmistatud tehnoloogia abilorigami .

Materjalid: Värvilised ristkülikukujulised lehed ja ringid värvilisest paberist, käärid, liim, vihjeskeem, esitlus, IKT, helisalvestus Tšaikovski "Lillede valsist".

Tunni käik:

Organisatsiooniline moment. (helib muusika, lapsed seisavad ringis ja tervitavad üksteist).

Vos-l:
Poisid, tervitame üksteist
Nautigem päikest ja linde,
Nautigem ka naeratavaid nägusid
Ja kõigile, kes elavad sellel planeedil,
"Tere hommikust" - ütleme koos,

Vos-l:
Mul on hea meel tervitada teid "Origami" linnas!
Metsade taga, mägede taga asub “Origami” linn.
Seal on paberpaat. Seal elavad ka haldjad ja mustkunstnikud.
Seal on väike valge maja ja selles elab Aibolit,
Seal on suvi aastaringselt: imepuu kasvab -
Tegime kõik paberist, nagu oleksime tõesti mustkunstnikud!

Mul on hea meel teiega täna kohtuda!
Minu nimi on printsess Origami.
Ja siin on kraana mu peos,
Ja tundub, et nüüd ta ärkab ellu...
Ta lendas minuga Jaapanist,
Maalt, kus päike tõuseb.

Õpetaja näitab ruutu:

Poisid, meie linnas Origami elab maagiline väljak ja nüüd räägib ta endast.

"Tere, poisid! Minu nimi on Kvadratik. Ma ei ole lihtne ruut, vaid imeline! Miks? Sest ma suudan teha imesid ja teha erinevaid transformatsioone! Ma võin muutuda mütsiks, ma võin muutuda paadiks, kalaks või lennukiks - kõike ei jõua loetleda.

Teate, poisid, igaüks teist võib saada võluriks ja õppida, kuidas muuta pealtnäha lihtne paberruut mis tahes kujundiks. Kuid selleks peate proovima ja olema ettevaatlik!

Mulle väga meeldivad mõistatused, nii et täna tõin teile mõned:

Ta on särav, ilus,

Graatsiline, kergetiivuline,

Ta näeb välja nagu lill

Ja armastab juua lillemahla. (liblikas)

Mitte lind, vaid tiibadega,

See pole mesilane, ta lendab.

Hele, elegantne

See lehvib üle lillede.

Lillest liigutatud

Kõik neli kroonlehte.

Ma tahtsin selle ära rebida -

Ta tõusis õhku ja lendas minema.

Ruut:

Poisid, kas olete arvanud, kellest need mõistatused räägivad? (laste vastused)

Liblikad näevad välja nagu väikesed lilled
Muutume ka liblikateks.
Fizminutka:

Hommikul ärkas liblikas üles
Ta sirutas ja naeratas.
Kord pesi ta end kastega,
Kaks - ta keerles graatsiliselt,
Kolm - kummardusid ja istusid,
Kell neli – lendas minema!

Nüüd teeme paberist liblikaid. Nii et sinust ja minust saavad võlurid! Vajame erinevat värvi käärid ja paberit.

Samm-sammult tutvustamine.
Liblika tegemiseks on vaja ristkülikukujulist värvilist paberilehte, näiteks 10*8 cm.
1. Esiteks tehakse ettevalmistatud paberist ruut, seejärel volditakse see pooleks, kuid nii, et moodustuks kolmnurk.
2.Pöörake toorik uuesti kokku. Pöörake kolmnurka nii, et avanemise servad oleksid üleval. Tehke saadud kolmnurgas kääridega ettevaatlikult poolringikujuline väljalõige - need on nikerdatud liblika tiivad.
3.Tee figuuri alumisse ossa lõige ja painuta liblika tiivad külgedele. 4. Siruta sõrmedega kergelt laiali liblika ülemised tiivad. Nüüd on origami käsitöö valmis. See on tõesti lihtne!
Lapsed jälgivad õpetaja tegevust.

Ohutusreeglid kääridega töötamisel

Käärid ei tohi lahti jätta

Te ei saa liikvel olles lõigata

Ärge tooge kääre näo lähedale

Andke üksteisele esimesed rõngad, suletud

Poisid on koostanud palju erinevaid pabereid ja kutsuvad teid valima.

3. Sõrmevõimlemine “Kellega on lillesõber”

(Selle mängu mängimiseks peavad käed olema kokku pandud nagu lill: ainult randmed puudutavad üksteist ja sõrmed on laiali nagu kroonlehed.)

Lill on liblikaga sõber,

(põimige pöidlad – peopesad endast eemale ja vehitage sõrmedega nagu tiivad)

Lill on mesilastega sõber,

(ringi sirged nimetissõrmed üksteise ümber. Ülejäänud sõrmed on rusikateks volditud)

Lill on päikesega sõber (pööra peopesad endast eemale, sõrmed üles tõstetud ja külgedele laiali, nagu päikesekiired)

Rõõmsad vihmad.

(puudutage ühe käe nimetissõrmega teise käe avatud peopesa - need on vihmapiisad)

Praktiline osa - liblika valmistamine
Soovitan lastel teha liblika, kasutades vihjeskeemi.
Laste tegevuste ajal kõlab P. I. Tšaikovski vaikne rahulik muusika “Lillede valss”.

Tunni kokkuvõte

Poisid, mis oli teie jaoks raske, kas vihjeskeem aitas teid?

Hästi tehtud! Imetleme oma liblikaid.
Milline ime toimub
Järsku ärkasid taevad ellu...
Just liblikad kasvatasid
Erksates värvides purjed.
Kirevad kleidid
Istuge lehele
Puudutage seda ja see hakkab uuesti pöörlema
Lehviv lill.
Lapsed vaatavad valmis käsitööd,
luuletust kuulates

Poisid, vaadake väljakut, ma valmistasin teile kingituse: raamatu “Imeline paberist käsitöö” ja kleebised teie pingutuste eest. Ja soovis teile edaspidist edu.



Kui märkate viga, valige tekstiosa ja vajutage Ctrl+Enter
JAGA:
Parandame oratooriumi, mõtlemist ja kõnet