Parandame oratooriumi, mõtlemist ja kõnet

Natalia Banina

Teise varajase vanuserühma modellitöö tunni kokkuvõte« Kevadine muru»

Sihtmärk: tutvustage A. Pleštšejevi luuletust "Maaelu laul", õppida sõnu lauseks koordineerima, arendada mälu; jätkake õppimist, kuidas kogu tükist väikseid plastiliinitükke ära näpistada, pulkadeks rullida, ettevaatlikult tahvlile asetada, rohelist värvi eristada ja kollektiivse töö oskust arendada.

Materjal: roheline plastiliin, lauad jaoks skulptuurid, luuletuse illustratsioonid.

Eeltöö: Õpetaja, kelle lapsed on aknal, jälgivad muutusi looduses.

Kevad on tulnud. Väljas paistab päike eredalt. Päevad on muutunud soojemaks. Lumi sulas ja hakkas läbi maa kasvama rohi.

Kuulake, kuidas kevadet kirjeldatakse Aleksei Pleštšejevi luuletuses "Maaelu rohi»

Muru läheb roheliseks,

Päike paistab;

Neelake koos vedruga

See lendab meie poole varikatuses.

Temaga on päike ilusam

Ja kevad on magusam.

Sirista teelt ära

Tervitused meile varsti!

Ma annan sulle teravilja;

Ja sa laulad laulu

Mis kaugetest riikidest

Tõin selle endaga kaasa.

Küsimused:

Lapsed, mis aastaajal ma teile luuletust lugesin?

Mis värvi rohi?

Mis värvi on päike?

Kes lendas luuletuses?

Edusammud:

Kasvataja: Poisid, täna me kujundame heinamaa. Kas mäletate, mis heinamaal kasvab?

Lapsed:(rohi, lilled)

Kasvataja: Mis värvi rohi?

Lapsed: (roheline).

Kasvataja: Mis värvi me siis plastiliini vajame?

Lapsed: (roheline).

Kasvataja: Kuidas see välja näeb? rohi? Vaatame pildi pilti umbrohi. Kui hoolikalt vaadata rohulible, siis näete, et see näeb välja nagu peenike pulk. Kas mäletate, kuidas pulka teha?

Lapsed:(jah).

Kasvataja: Näita. (lapsed teevad peopesaga sirgeid liigutusi). Täpselt nii, nii me skulptuurimegi rohulible. Õpetaja näitab pulga väljarullimise võtteid, juhtides laste tähelepanu asjaolule, et nad peavad saama peenikese. rohulible.

Kehalise kasvatuse minut "Tuul puhub üle põldude"

Tuul puhub üle põldude,

Ja see kõigub rohi. (Lapsed liigutavad sujuvalt käsi pea kohal.)

Meie kohal hõljub pilv

Nagu valge mägi. (Sirutades – käed üles.)

Tuul kannab tolmu üle põllu.

Kõrvad kalduvad -

Paremale, vasakule, edasi-tagasi,

Ja siis vastupidi. (Kallutab vasakule ja paremale, edasi ja tagasi.)

Ronime mäkke (Kõndige paigal.)

Puhkame seal mõnda aega. (Lapsed istuvad.)

Kasvataja: Lapsed hakkavad skulptuuri tegema kevadine muru. Ja ma mängin teile rahulikku, ilusat muusikat, see aitab teil paljastada teie loomingulisi võimeid ning rõõmustada ja tõsta tuju.

Lapsed hakkavad selle käigus voolima skulptuuridÕpetaja abistab raskustes lapsi.

Kasvataja: Nii palju me teenisime rohulibled. Selgus, et see oli terve heinamaa. Ma tahan sellest lihtsalt läbi joosta, nagu suvel paljajalu. No pole midagi, läheb veel natuke aega ja rohi kasvab meie saidil, heinamaa pargis.

Peegeldus

Küsige lastelt, kas neile meeldis skulptuur rohulibled? Kelle töö neile meeldis ja miks? Juhtige taktitundeliselt tähelepanu poiste vigadele ja soovitage neid järgmisel ära lase neid vormida, proovi.

Laotame tööd tahvlile.


Teemakohased väljaanded:

Eesmärk: õppida vormima ümaraid esemeid, arendada kujutlusvõimet ja mõtlemist. Eesmärgid: 1. Kinnitada teadmisi kõrvitsaköögiviljast ja selle omadustest;

"Küülikute umbrohi." Joonistamise õpetus varasele vanuserühmale Muru jänestele" joonistamistund varases vanuserühmas Eesmärgid: Arendada lastes sümpaatiat mängutegelaste vastu ja esile kutsuda.

Uus aasta! Uus aasta! Ümartants jõulupuu lähedal. Uusaasta on kõige armastatum, rõõmsam ja kauaoodatud puhkus. Ja lastele - kahekordselt. Väikesed lapsed.

OOD kokkuvõte soolataignast “Kolobok” modelleerimisest teises nooremas varases eas. Tunni eesmärk on arendada lapse peenmotoorikat ja loomingulisi võimeid. Haridusvaldkondade lõimimine: suhtlemine,.

Varajase vanuserühma modelleerimistunni “Pall kassipojale” kokkuvõte Teema: "Pall kassipojale." Eesmärgid: -Arendada oskust rullida massi tükke modelleerimiseks peopesade vahel ringjate liigutustega; -Arendage väikeseks.

Emadepäeva modellitunni kokkuvõte varases vanuserühmas “Emmele piparkoogid”(2–3 aastat) Programmi eesmärgid: 1. tekitada huvi testiga töötamise vastu; konsolideerida meetodid ümarate kujundite rullimiseks ja seejärel tasandamiseks;.

Eesmärgid

♦ Arendage plastiliiniga töötamise oskusi - eelkõige plastiliinist plast- või pappalusele tausta valmistamise oskusi.

♦ Arendada oskusi plastiliinist kompositsioonide tegemisel tasasel pinnal jäätmematerjali kasutades.

♦ Arendage oskusi plastiliinist “vorstiks” või flagelluks rullida.

♦ Arendada lastes arusaama, et ekspressiivset kuvandit on võimalik saavutada erinevate vahenditega.

Tunni materjalid

♦ Plastiliin.

♦ Kompositsiooni tegemise aluseks mingist pakendist plastkaas (suurelt majoneesipurgilt ümmargune kaas, võikarbilt ristkülikukujuline kaas vms) või väike paks papp (mitte rohkem kui 10x15 cm).

♦ Kokteilide kõrred või õhukesed plasttorud kommidest (“chupa chups”), lõigatud väikesteks tükkideks - 0,5–3 cm.

♦ Plangud või õlilapid modelleerimiseks.

♦ Karikakraid kujutavad illustratsioonid.

♦ Võimalusel kimp karikakraid väikeses vaasis.

Tunni edenemine

1. osa Sissejuhatus. Tausta ettevalmistamine

Koolitaja:

Eelmisel nädalavahetusel olin suvilas. Karikakrad on seal juba õitsenud. Tõin meie rühma kaunistamiseks kimbu. Vaadake, kui õrnad lilled on. Need koosnevad paljudest kroonlehtedest, mis on kinnitatud keskele. Lilled on ümara koheva pea ja peenikeste vartega.

Täna kutsun teid üles neid lilli ebatavalise materjali abil kujutama. Tahtma?

Kõigepealt loome oma kompositsioonile tausta. Selleks “toonime” aluse plastiliiniga. Püüdke plastiliinikihti hoida piisavalt paks, sest sellele kinnitame muud kompositsiooni osad.

2. osa Lillede valmistamine

Koolitaja:

Ja ma soovitan teil nendest väikestest torudest lilled ise teha. Keskmise jaoks asetan kõige lühemad torud vertikaalselt alusele. Proovi. Kas see on huvitav?

Kuid kroonlehtede jaoks võtan kõigepealt pikemad torud, kinnitan need horisontaalselt keskelt plastiliini külge, nii et nende vahele jääks väike vahe. Ülejäänud piludesse sisestan keskmise pikkusega torud veidi kaldu - saadakse meie lille kohevuse efekt.

Proovige teha 2-3 karikakrat kasutades oma baasi.

Mida on veel vaja kompositsioonile lisada? Täpselt nii, lilledel on varred ja lehed. Teen ettepaneku valmistada need plastiliinist tavalisel viisil: vars on õhuke "vorst" või lipu; lehed - rullige rohelisest plastiliinist väikesed pallid, tasandage need sõrmedega, teritage neid ühest otsast veidi.

Nii varred kui ka lehed kinnitame taustale, kasutades kerget survet või määrimist.

Kompositsioon on valmis.

Laske lastel kirjeldus ise kirjutada

Tunnimärkmed kujutava kunsti kohta. Modelleerimine “Rohi jänkule”

Vanuserühm: 2. noorem rühm, lapsed 3-4 a.

Asukoht: MADO "Laste arenduskeskuse lasteaed nr 4" KGO, õpetaja Stepanova G. A.

Ühistegevuse vorm: treeningsessioon

Organisatsiooni vorm: eesmine

Teenused:

visuaalne ulatus: vanaema (nukuteater), kast, mets- ja koduloomade pildid, jänkumänguasi.

Materjalid: roheline plastiliin, jänkupildiga papilehed, aluslehed, magnetid.

Ülesanded

Hariduslik: jätkake laste õpetamist plastiliini papile määrima, kasutades nimetissõrme vajutamist,

jätkuv tutvumine rohelise värviga;

õpetage skulptuuri tegemisel sirgelt istuma ja mitte järsult töö kohale kummarduma;

õpetada lapsi koostama kindla sisuga kompositsiooni.

Hariduslik: arendada oskust eristada loomi värvi, harjumuste ja väliste eripärade järgi;

aidata kaasa teie silmaringi laiendamisele ja ideede arendamisele ümbritseva maailma kohta; arendada käte peenmotoorikat;

Hariduslik: edendada empaatiat ja lahkust. hooliv suhtumine eluslooduse esindajatesse.

Tunni käik:

Korralduslik etapp:

Kostab koputus ja ilmub vanaema. Ta on väga kurb.

Vanaema, miks sa nii kurb oled? Mis on juhtunud?

Vanaema: - Ma ei leia oma lemmikloomade fotosid. Nad olid selles kastis. Ja nüüd on karbis nii palju fotosid, et ma ei leia oma lemmikuid. Aita mind palun!

Laste emotsionaalne kaasamine tunni kulgu. Lapsed pildistavad karbist välja ja valivad pilte ainult lemmikloomade piltidega. Leitud kingitakse vanaemale ning magnettahvlile pannakse pilte metsloomadega. Vanaema tänab lapsi ja lahkub.

Pealava:

Didaktilise mängu “Metsloomad” läbiviimine

Õpetaja ja õpilaste vahelise suhtluse viisid.Õpetaja esitab lastele küsimusi. Lapsed vastavad küsimustele ja leiavad vastava pildi. Küsimustele vastama.

Mis loomad meil alles on? (Metsik.)

Leidke loom, kes varustab end talveks. (Orav.)

Kes kardab hunti ja rebast? (Jänes.)

Kes magab terve talve koopas ja ärkab alles kevadel? (Karu.)

Kes püüab hiiri? (Rebane.)

Millised loomad jahivad jänest? (Hunt ja rebane.)

Kes vahetab kevadel kasuka? (Rebane, jänes, orav.)

Ütle mulle, poisid, kas kõik loomad on ühesugused? (Ei, need on erinevad.)

Ütle mulle, mille poolest need üksteisest erinevad? (Erinevad sabad, kõrvad, käpad.)

Kas need on sama värvi ja suurusega?

Õpetaja ja õpilaste vahelise suhtluse viisid.Õpetaja võtab jänkumänguasja ja palub lastel endaga tantsida. Lapsed laulavad kaasa ja teevad liigutusi.

Mängib lugu “Zainka”, arranžeerinud N. Rimski-Korsakov.

Jänku keerab ümber, väike hall keerab ringi,

Siin, pööra ümber, siin, pööra ümber.

Väike jänku trampib su jalga, väike väike jänku tallab su jalga,

Siin, trampige oma jalga, trampige oma jalga niimoodi.

Väike jänku tants, väike valge valge tants,

Siin, tantsi nii, tantsi nii.

Hästi tehtud poisid, te tantsite nagu tõelised jänesed.

Õpetaja ja õpilaste vahelise suhtluse viisid. Lapsed räägivad välja

Poisid, öelge mulle, mida jänku kevadel sööb?

Aitame oma jänku: leiame metsast muru. Teeme talle ja ta sõpradele rohtu.

Mis värvi on noor muru?

Näpista ära väike tükk rohelist plastiliini, suru see lehe külge ja tõmba sõrmega üles.

Õpetaja ja õpilaste vahelise suhtluse viisid. Tööd teevad nad iseseisvalt plastilineograafia meetodil. Õpetaja jälgib töö edenemist.

Viimane etapp:

Nii palju umbrohtu saime! Kõiki jänkusid saab toita.

Lastetööde näituse korraldamine, laste abistamine tööde paigutamisel.

“A. Pleštšejevi luuletus “Maaelu laul”.

Kevadine muru

Laste tegevuste tüübid:mängimine, kommunikatiivne, kognitiiv-uuringud, produktiivne, ilukirjanduse tajumine

Tehnoloogiad: mängimine, teave ja suhtlus, dialoog, tervise säästmine, sotsiaalne mäng, isiksusekeskne.

Sihtmärk: Laste ideede kujundamine hooajaliste muutuste kohta looduses (Kevad).

Ülesanded

Materjal

Organisatsioon

1. Hariduslik:

  • Tutvus A. Pleštšejevi luuletusega “Maaelu laul”
  • Arendage oskust sõnu lauseteks ühendada
  • Arendage mälu
  • Andke "kevade" üldine mõiste
  • Leidke oma ümbrusest roheline värv

2. Arenguline:

  • Väikeste plastiliinitükkide näppimine suurest
  • Rullige need pulkadeks
  • Asetage need ettevaatlikult pildile
  • Arendage oskust teha koostööd

3. Hariduslik:

  • Külalise õige tervitamine
  • Austa kaastöölisi
  • Armasta ja kaitse loodust

Demo materjal:

  • Suur soojades riietes jalutav nukk Maša
  • Teemapilt “Metsa puhastamine”
  • Idanenud muru
  • Niitidest rohi
  • Dekoratiivne plastist muru
  • Idandatud kaer

Jaotusmaterjal:

  • Roheline plastiliin

Varustus:

  • Õliriie
  • Niisked salvrätikud

Eeltöö:

  • Jälgige jalutuskäigul looduses hooajalisi muutusi.
  • Raamatute ja albumite illustratsioonide vaatamine

Planeeritud tulemused:

Laps ilmutab emotsionaalset vastutulelikkust külalisnukk Maša välimusele, lugedes A. Pleštšejevi luuletust “Maaelu laul”, uurib huviga nukku ja süžeemaali “Kevade”, vastab küsimustele, püüab jutustada, mida ta pildil näeb. , valdab kehalise kasvatuse harjutusi “Meie punased lilled...” sooritades põhiliigutusi, osaleb aktiivselt produktiivses tegevuses (niidul muru vormimine).

1. Organisatsioonimoment.

Õpetaja juhib laste tähelepanu koputusele uksele ja kutsub lapsi vaatama, kes on neile külla tulnud. Uks avaneb ja õpetaja tutvustab kõndivat nukku Mašat. "Tere lapsed!" ütleb nukk. Õpetaja kutsub lapsi nukule tere ütlema ja seda kätega puudutama. "Mis su nimi on, tüdruk?" - küsib õpetaja. "Maša!" - vastab nukk. Siis ütleb õpetaja nukule: “Oh! Maša! Miks sa nii soojalt riides oled, väljas on juba kevad! Lapsed, pidagem meeles, et kevadel on juba soe ja pole vaja kanda sooja mantlit, sooja mütsi, puudel on juba lehed ära õitsenud, muruplatsil näeme säravaid lilli ja mida veel näha murul (küsimus lastele), lähme oma pildile ja vaatame, millega Kevad meid veel rõõmustanud on.

Slaidiseansi vaatamine: "Siin on lehed, siin on lilled ja siin on muru!" Vaatame süžeepilte ja vastame õpetaja küsimustele:

  • Mis aastaaeg?
  • Mis on pildil näidatud?
  • Mis värvi on pildil olev muru?
  • Mis värvi on päike, taevas?

(Pidage meeles värve, taimede nimetusi jne.)

Meie punased lilled

Asetage peopesad enda ette kokku ("palvepoos")

Kroonlehed õitsevad,

Ükshaaval, alustades pöidlast, sirutage sõrmed laiali, jättes randmed ühendatud.

Tuul hingab veidi,

Puhu kätele – “lilled”

Kroonlehed kõikuvad.

Liigutage sõrmi edasi-tagasi

Meie punased lilled

Pange vaheldumisi sõrmi kokku, viige käed paadis kokku ("palvepoos")

Kroonlehed sulguvad

Nad raputavad pead,

Pöörake peopesad vasakule ja paremale

Nad jäävad vaikselt magama.

Toeta pea kokkupandud peopesadele

3. Muru modelleerimine heinamaal.

Õpetaja: "Lapsed! Vaata joonist! (Õpetaja näitab oma pooleli jäänud joonistust metsalagendikust, kus pole muru) Kevad on siin joonistatud! Siin on väikeste roheliste lehtedega puud, siin on värvilised lilled heinamaal! Aga mis see on! Mis on meie heinamaal puudu? Õige! Ei mingit umbrohtu! Mis värv see on? Täpselt nii, roheline! Meil on plastiliin! Mis värvi ta on? Õige! Roheline ka! See tähendab, et teie ja mina saame oma joonisele plastiliinist tehes muru "istutada"! Igaüks rullib plastiliinist “pulga” kokku ja me kleebime selle joonisele ja saate rohelise heinamaa.

Õpetaja näitab võtteid plastiliinist väikeste pulkade - vorstide - rullimiseks. Lapsed sooritavad harjutust, korrates õpetaja järel peopesaga sirgeid liigutusi. Õpetaja teeb koos lastega pulgad, seejärel kleebib nendega joonisele “muru”. Skulptuuri ajal juhib õpetaja laste tähelepanu sellele, et kõik tegelevad skulptuurigaüks pulk, ja tulemus on palju rohulibled, kontrollib tööprotsessi, modelleerimisvõtteid, aitab lapsi, kellel on raskusi töö tegemisel.

4. Peegeldus

Kasvataja: Nii palju rohuliblesid sa tegid!! Ilmus terve heinamaa. Ma tahan sellest lihtsalt läbi joosta, nagu suvel, paljajalu!

Mööda rohelist heinamaad

Ma jooksen ilma sussideta!

Ja muru tiksub

Ma tahan naerda!

Kuid läheb veidi rohkem aega ja sama muru kasvab põldudel, niitudel ja parkides. Seniks aga näitame oma töid nukk Mašale! Imetleme koos tehtud tööd ja kutsume Mašat taas külla!

Eelvaade:

Esitluse eelvaadete kasutamiseks looge Google'i konto ja logige sisse: https://accounts.google.com


Temaatiline modelleerimine on suurepärane viis lapse arendamiseks. Ja aastaajad ja eriti kevad sisaldavad palju ideid oma kätega käsitöö loomiseks.

Kevad- on aeg loodusel uueneda ja õitseda. Selle imelise aastaaja saabudes ei ärka mitte ainult maa. Fantaasia ärkab talveunest ja bluusist, loovad impulsid ja inspiratsioon puhkevad õitsele. Kui kuuled sõna kevad, ilmuvad kohe silme ette esimesed lume alt piiluvad õied, õrn roheline muru ja paisunud pungad puudel. Kevad on suurepärane aastaaeg ja aeg käsitöö tegemiseks oma kätega.

Ideaalne temaatiliste esemete valmistamiseks modelleerimine. Seda tüüpi loovuse jaoks on palju erinevaid materjale. See võib olla plastiliin, savi, tainas, krohv ja palju muud. Igal neist on positiivsed omadused, mis on neile ainulaadsed. Igaüks, nii algaja kui ka kõrge kvalifikatsiooniga meister, saab valida materjali oma maitse järgi. Modelleerimisel kui loovuse vormil vanusepiirangud praktiliselt puuduvad. Nii lastele kui ka täiskasvanutele meeldib skulptuur teha.

Plastiliinist vedru.

Plastiliinist modelleerimist teevad tavaliselt lapsed. Seda on lihtne sõtkuda, see on paindlik ja erksate värvidega. Usinalt sõrmede ja peopesaga plastiliini rullides arendavad lapsed peenmotoorikat, mälu, kujutlusvõimet ja fantaasiat. Väga sageli vajate skulptuuriks teemat ja kevad sobib selleks suurepäraselt. Laste jaoks on kõige lihtsam vormida seda, mida nad näevad, ümbritsevat. Kevadteemalist plastiliinist käsitööd on kõige lihtsam teha papist. Lihtsalt sõtku ja määri plastiliiniga valge pool. Laske pisikesel pilt ise välja mõelda või loo see modelleerimise käigus. See aitab arendada kujutlusvõimet ja vallandada beebi loomingulise potentsiaali. Kui lapsel on tervikliku pildi loomine keeruline, saavad täiskasvanud teda aidata, joonistades pliiatsiga piirjooned ja beebil jääb need vaid värvida. Ainult värvide asemel on mitmevärviline ja särav plastiliin. Pole vaja piirata oma lapse loovust ristkülikukujulise papitükiga. Saab välja lõigata ovaali ja kujutada sellel kevadel õitsenud vesiroosidega järve või teha ümmarguse papitüki kännuks ja sinna peale “istutada” samuti plastiliinist valmistatud lepatriinu. Õitsval lillel “istuva” liblika tegemine on oskuste uus tase. Kolmemõõtmelise kujundi loomine on keerulisem. Mitmeid neist toodetest saab kombineerida kompositsiooniks. Tee näiteks mitu kevadlille ja pane need plastiliinist vaasi. Või võite kombineerida. Joonistage ühele papitükile rohelise muru ja lumikellukestega lagend ning kinnitage teine ​​papp vertikaalselt, luues tausta.

Taignast tehtud kevad.

Üks populaarsemaid ja keskkonnasõbralikumaid materjale modelleerimiseks on tainas. Saate seda osta spetsialiseeritud käsitööpoodides või ise kodus luua. Nii täiskasvanud kui ka lapsed naudivad taignaga voolimist. Lihtsaim retsept sisaldab ainult kolme komponenti. Jahu, vesi ja sool on saadaval igas kodus. Seda tainast võib anda lastele kartmatult töötada, isegi kui nad seda maitsevad, ei juhtu midagi hullu. Täiskasvanud saavad tainale lisada tapeediliimi, tärklist, värvaineid ja palju muud, et luua oma loomingut. Taignatooted kuivatatakse ahjus või värskes õhus. Neid saab katta läikiva või mattlakiga või kaunistada värvidega.

Soolataignast lilledega korv.

Seda käsitööd saavad koos luua täiskasvanud ja lapsed. Taigna valmistamiseks vajate:

  • Jahu 2 tassi;
  • Sool 1 klaas;
  • Vesi ¾ tassi.
  1. Sega kõik koostisosad ja sõtku, kuni tainas muutub elastseks.
  2. Tee väikesest taignatükist 3 flagellat.
  3. Koo neist palmik, lõika servad ära ja sirgenda. (korvi ettevalmistamine)
  4. Rulli õhuke riba, murra see pooleks ja keera nööriks. (korvi käepide)
  5. Keerake paar väikest tilka rulli, tasandage need ja tõmmake noaga veenid. (lehed)
  6. Tee mitu erineva suurusega taignapalli. (lille kroonlehed)
  7. Valmistage taignatükist kook ja kinnitage kõik osad, niisutades ühenduskohti veega.
  8. Laske korvil kuivada.
  9. Värvige korv ja lilled
  10. Kuivatage korv uuesti.

    Savist vedru.

    Savi on kivimite hävimise käigus tekkinud looduslik saadus. Seda on erinevates värvides - roheline, sinine, valge. Parim savi voolimiseks ostetakse spetsiaalsest käsitööpoest. Müüakse pulbrina või valmis kujul. Modelleerimine nn polümeersavist valmistatud on atraktiivsem ja lihtsam, kuna toodet pole vaja põletada. Enne modelleerimise alustamist tuleb savi, nagu plastiliin ja tainas, sõtkuda. Töötamisel on parem kasutada mõlemat kätt, et sümmeetriliselt kujundada toote parem ja vasak pool.

    Kaasaegses maailmas kasutatakse üha enam polümeersavi või teisisõnu plasti. Karastusmeetodi järgi jaguneb see järgmisteks osadeks:

    • Isekõvastuv;
    • Küpsetatud.

    Isekõvastuv – kivistub õhu käes 24 tunni jooksul. Selline savi on plastiline, venib kergesti ja rullub väga õhukeseks. Tänu nendele omadustele on see lillede ja nukkude loomisel populaarne. Seda savi tuleks hoida õhukindlas pakendis. Sellise savi puuduseks on valmistoodete haprus ja deformatsioon kokkupuutel veega. Sellest savist valmistatud käsitöö nõuab hoolikat hoolt.

    Küpsetatud polümeersavi kivistub kuumutamisel temperatuurini 110 - 130 ⁰C. Võite kasutada ahju või "küpsetada" sellisest savist valmistatud toodet vees. Termoplast on temperatuuritundlik. Jahedas ruumis kulub sõtkumiseks kauem aega. Vana kõvastunud termoplasti saab pehmendada spetsiaalsete toodete või tavalise taimeõliga. Termoplasttooted on vastupidavad. Õhukesed osad võivad pärast deformatsiooni taastada oma kuju, need on väga painduvad.

    Väikeste lastega on parem töötada looduslik savi. See materjal on keskkonnasõbralik ja kergesti käsitletav. Lapsed saavad näiteks teha oma emale 8. märtsiks kingituse - savihelmeid ja värvida need erksate värvidega.

    Savist helmed.

    Valmistamiseks vajate:

    • savi;
    • Akrüülvärvid;
    • Bambusest pulk;
    • Niit või nöör helmeste nöörimiseks.

    Kingitus emale on valmis.

    Need on vaid mõned näited laste loomingulisusest. Laske lastel voolida, kujutleda ja luua meistriteoseid.

Kui märkate viga, valige tekstiosa ja vajutage Ctrl+Enter
JAGA:
Parandame oratooriumi, mõtlemist ja kõnet