Pumpame oratooriumi, mõtlemist ja kõnet

Märkmik õppetundide jaoks 5-7-aastaste lastega

"Numbrite õppimine"

Kallid lapsevanemad ja õpetajad!

See märkmik on mõeldud kasutamiseks 5-6-aastaste lastega. Ülesanded aitavad kujundada vanema kooliealise lapse tähelepanu ja mälu, tutvustada väikesele õpilasele numbreid.

Märkmikuga töötades vajate teie abi, seega lugege kindlasti ülesannete selgitused:

    Esiteks lugege oma lapsele luuletust numbrite kohta. See aitab beebil numbrit teatud pildiga seostada. See on koolieeliku jaoks väga oluline, sest kõige paremini mäletavad lapsed seda, mida nad on tundnud. Seejärel paluge väikesel matemaatikul number mis tahes värviga värvida.

    Püramiidirõngaste värvimise ülesanne aitab koolieelikul muutuda tähelepanelikumaks ja arendada tema mälu: iga kord peate värvima rõngad samade värvidega nagu eelmisel pildil. Laske lapsel esmalt meelde tuletada, milliseid värve ta juba viimases tunnis kasutas, ja seejärel kontrollige ennast, vaadates eelmist lehte.

    Järgmine ülesanne on raske, peaaegu kooli oma. Laps peab ise numbrid kirjutama. Lapse huvitavaks muutmiseks paluge tal oma töö tulemusi hinnata: selleks peate loendama, kui palju numbreid on ilusti kirjutatud, ja võrdlema ebaõnnestunud numbritega. Klassist klassi on noorel matemaatikul järjest rohkem edukaid numbreid ja see sisendab temas kindlustunnet oma jõudude vastu.

    Doominokaartidega ülesandes tuleb väikesel õpilasel joonistada mitmest näidispunktist muster. See vaevarikas töö õpetab koolieelikut ruumis navigeerima, täpsust ja pliiatsioskusi.

    Erinevate esemete värvimise ülesanne aitab lapsel õppida numbri "kümme" koostist. See ülesanne ei ole traditsiooniline ja nõuab seetõttu lapselt selle täitmiseks läbimõeldud suhtumist.

    Numbrite segane joonistamine nõuab lapselt tähelepanu koondamist. Kuid reeglina lastele need ülesanded meeldivad.

    Ärge unustage näidata iga õppetunni lõpus noorele õpilasele lehe servas olevat numbririda; osutades igale numbrile, andke sellele nimi.

Edu sulle ja su beebile!












Eesmärgid: - harida sõbralikud suhted, teineteisemõistmine, oskus üksteisega koostööd teha; tõsta huvi teema vastu;

Arendada laste vaatlus, tähelepanu, matemaatiline kõne, õpilaste vaimsed operatsioonid;

Kujundamiseks õpilaste ettekujutused arvust nullist kui teisendusobjektide puudumisest, tutvustada neile vastavat arvu ja kujundada arvu nulli kirjutamise oskus. Tugevdada õpilaste oskust luua arvude vahelisi seoseid ja kirjutada võrratusi, kirjutada õpitud arve.

Varustus: tähistaeva joonistamine, tähed, motoga plakatid ja hariv

ülesanne, näidis numbri 0 kirjutamisest, kaardid ebavõrdsustega, kaardid numbritega, jaotusmaterjalid - kaardid loomade kujutisega, lõigatud numbrid, ladumislõuend, joonistused päikesest ja päikesest koos pilvega, kaardid laste nimedega, fännid numbritega 0 kuni 10.

Tunni käik.

Ι. Aja organiseerimine.

Kell helises
Õppetund algab.
Istusite koos laudade taha,
Kõik vaatasid mind.

Päike tõusis juba ammu
Vaatas meie aknasse,
Kutsub meid üles õppetundi andma -
Matemaatika nüüd.

ΙΙ. Emotsionaalne suhtumine.

Tänases tunnis, Merry Count, teeme vapustava kosmosereisi.

Kauged tähed taevas põlevad

Nad kutsuvad nutikaid poisse külla.

Teeks valmistumine ei ole meie jaoks pikk -

Ja nüüd oleme lennuks valmis.

Siin on ideid ja ülesandeid,
Mängud, naljad, kõik teie jaoks!
Soovime kõigile õnne -
Tööle, head tundi!

Meist kõigist saavad astronaudid. Kordame pärast mind kooris sõnu, millest saab meie reisitunni moto.

Kas sa tahad saada astronaudiks -

Peab palju teadma!

Lennu ajal õpid uusi teadmisi ning iga kord süttib taevas uus täht.

ΙΙΙ. Algteadmiste aktualiseerimine ja probleemipüstitus.

(Laste töölaudadel on lehed loomade kujutisega (lind, kimalane, draakon, hiir), kaardid numbritega 2, 2, 3, 4, 4, 5, tühi kaart.)

Need loomad paluvad abi. Mida olete märganud? (Laste avaldused.)

Soovitan töötada paaris. Määrake, mitu tiiba igal loomal on, ja asetage kaart selle kõrvale. Neile, kellel on raske numbrit valida, pange tühi kaart. (Paaris töötama.)

(Kontrollige fännidega.)

Tubli, sa aitasid loomi. Süütame tähe.

Mida märkasite selle ülesande täitmisel?

Mida saate öelda hiire tiibade arvu kohta?

Jah, hiirel pole tiibu. Kas saate selle numbriga üles kirjutada?

Kas sa tead seda numbrit?

Mis on reisitunni õppimise probleem? (Saage tuttavaks uue numbriga.)

Hästi tehtud, avame veel ühe tähe.

(Kinnitan tähe tähistaeva külge.)

ΙV. Uue materjali õppimine.

Milline number aitab meil määrata hiire tiibade arvu?

Kes arvab teisiti?

Arv null kirjutatakse numbrina 0.(Näitan numbri 0 kirjutamise näidist.)

Poisid, kuidas number 0 välja näeb? (Laste avaldused.)

Arv nagu täht O -

See on null või mitte midagi.

Ümar null on nii ilus

Aga see ei tähenda midagi!

(Lahtri paremal küljel, veidi ülemise nurga all, hakkame kirjutama ovaali, mis langeb lahtri alumise külje keskele. Seejärel liigume uuesti ülespoole ovaali algusesse.)

Enne kui hakkame vihikusse numbrit kirjutama, teeme näpuvõimlemist.

Sõrmede võimlemine

Suure sõrme külaskäigul

Tuli otse majja

Indeks ja keskmine, Nimetu ja viimane.

Väike sõrm ise on beebid

Koputasin lävele.

Koos sõrmed on sõbrad

Nad ei saa üksteiseta elada!

Meenutagem, kuidas panna märkmikku kirjutamisel ja kuidas õiget kehaasendit numbrite kirjutamisel (kooris)

Ma avan oma märkmiku
Ja ma panen selle maha.
Mina, sõbrad, ei varja teie eest
Ma hoian pliiatsit niimoodi.
Istun sirgelt, ei paindu
hakkan tööle.

Lapsed kirjutavad vihikusse numbreid trükitud kujul.

Teen ettepaneku rõhutada ilusaimat numbrit, näidata seda õpetajale ja koolikaaslasele.

Imeline! Meie teel süttib veel üks särav täht.

(Kinnitan tähe tähistaeva külge.)

V. Füüsilised minutid.

Oled sa väsinud?

No ja siis tõusid kõik üksmeelselt püsti.

Tallatud jalgadega

Nad patsutasid käsi.

Kallutage alla paremale (4 kallet),

Kaldu ka vasakule (4 kurvi).

Keerutas, keerutas

Ja nad kõik istusid oma kohale.

Suleme silmad tihedalt

Koos loeme viieni.

Avame. Pilgutama

VΙ. Õpitud materjali koondamine.

Kuulake mõistatust:

Mina, sõbrad, ei ole üldse kuri.

Võõras läheb majja – ma haugun.

sitapea? Kiusaja?

Mitte! Tavaline ... (koer)

Kelle me lennule kaasa võtame? (Koer.)

Koer on inimese sõber. Koerad lendasid kosmosesse enne esimest mehitatud lendu. Mis nende koerte nimed olid? (Belka ja Strelka.)

1) Nüüd vaatame, kuidas saate kiiresti arvutada..

Löö nii palju kordi, kui koeral on:

Kõrvad; (2)

Käpad; (4)

sabad; (üks)

Rogov (üldse mitte)

Millist numbrit kasutame koera sarvede arvu määramiseks? (null)

2. Arvude võrdlus.

5*0 0*0 0*3

0*2 4*0 6*0

Taevas süttib veel üks särav täht. Astronaudid saavad puhata.

(Kinnitan tähe tähistaeva külge.)

3. Ülesanne tähelepanu jaotamiseks, leidke arv ''.

Harjutus silmadele.

Silmad paremale, silmad vasakule,
Ja me juhime ringis.
Kiire – kiire vilkumine
Ja me sööme natuke.
Vaata oma nina otsa
Ja vaadake "kulmu".
Ring, ruut ja kolmnurk
Korda kolm korda.
Paneme silmad kinni
Hingake aeglaselt sisse.
Ja uuesti väljahingamisel
Pange oma silmad vilkuma.
Ja nüüd lõõgastume
Käisime kohtades.

Kosmoses võib juhtuda mitmesuguseid üllatusi. Kujutage ette, et meie rakett põrkas kokku mingisuguse kosmilise kehaga. Ta oli nii kõigutatud, et lustlik

klounid kõik numbrid laiali, kadunud. Aidake klounidel peidetud numbreid leida.

Millised numbrid on peidetud?

(Laste nimed, panin trükilõuendile numbrid: 1, 3, 0, 6, 4, 9, 5.)

Soovitan panna need kasvavas järjekorras.

(Õpilane teeb näitusi ladumislõuendil.)

4. Mäng, otsige objekte, mis on sarnased numbriga 0 ''.

Kas said hakkama? Hästi tehtud! Taevas süttis veel üks täht! Kõik numbrid on omal kohal. Rike kõrvaldati.

Õnnitleme kõiki! Teekond Päikese poole on lõppenud. Vaadake, kui ilusa taeva saime, kui palju tähti meie teel süttis. See tähendab, et olete saanud nii palju uusi teadmisi.

VΙ. Tunni tulemus.

Mis numbrit ja mis numbrit sa klassis kohtasid?

Mitut üksust tähistab arv 0?

VΙ Laste julgustamine.

Aitäh kõigile meie lennul osalejatele! Suurepärase klassitöö eest saab igaüks teist tähe.

Teie, mu sõbrad, andsite endast parima, tegite kõike hoolega.

Tahan teid tänada ja anda teile kõik tähed ...


Tunneme üksteist juba, on aeg oma beebile numbreid tutvustada. Digitaalne rida algab numbrist 0. Lapsele tuleks kohe tutvustada numbrit ja numbrit 0. Kuidas seda teha? Alustuseks tutvuge mõistega palju ja mitte ühtegi.

Lasteaias algavad matemaatikatunnid kolmeaastaselt.

Ja nii, kuidas tutvustada lapsele paljusid? Nagu pildil näidatud, küsige oma lapselt:

Mitu karu on vasakpoolses ristkülikus? (palju)

Mitu karu on parempoolses ristkülikus? (mitte keegi)

Selgitage lapsele, et kui seda pole, näitavad nad numbrit 0. Ja näidake lapsele numbrit null. Küsi, kuidas see number välja näeb?

Numbri fikseerimiseks saate matemaatikas kasutada didaktilist materjali - see on kunstiline sõna ja mõistatused, naljakad ülesanded ja mõistatused.

Didaktiline materjal matemaatikas. Arv "0


Naljakad luuletused

Saate seda keerata, pea alla panna, number on sama,

Kas see pole tõsi, ütle mulle?

Number nagu täht "O" -

See on null või mitte midagi.

Ümar null on nii ilus

Aga see ei tähenda midagi.

S. Marshak

Null on nagu vits. Ma tahan -

Kiigutan seda teel.

Kus on ülemine ja kus alumine?

Bagel rippus õhus.

Kui null on tühi ruum,

Nii et sõõrik ei ole taignast.

Sellel joonisel pole nurka - seepärast on see ümmargune. Enne seda on see ümmargune -

Oleksin võinud veereda.

See ei näe välja nagu nikkel,

Ei näe välja nagu bagel

Ta on ümmargune, kuid mitte loll,

Auguga, aga mitte bageliga!

Z. Aleksandrova

Võime julgelt rääkida -

Nullil on suur asi:

Ta sobib ainult numbritega,

Kohe juhtub ime.

Null seisab ühe taga -

Lehel number kümme!

Lõbusad mõistatused

Oksal istub 4 varblast. Kass hiilis ligi ja haaras ühe. Arva ära, mitu varblast on oksale jäänud?

(Mitte sugugi, kõik lendasid minema.)

Tammel on kolm oksa, igal oksal 2 pirni. Arva ära, kui palju pirne tammikus on? (Üldse mitte.)

Rebus

Vastus: na-cha-nullid.

mõistatused

Vanad vene aforismid

  • · Õppimisel on kibe juur ja magus vili.
  • · Parem komistada jalgadega kui keelega.
  • · Mõistus on inimese jaoks suur rikkus.
  • · Mõõk haavab keha ja kuri sõna – meelt.
  • · Andke kehale ainult nii palju, kui ta vajab, ja mitte nii palju, kui ta soovib.

MKOU "Niž - Suet sredny

üldhariduslik kool

nime saanud Anatoli Karpenko järgi "

Avalik tund

matemaatika 1. klassis

teemal "number 0"

Haldaja: Ilyinykh T.I.

Koos. Alumine sebimine

Teema:"Arv ja number 0"

Sihtmärk: arvu 0 sissetoomine tühja hulga tunnusena ja alguspunkt arvintervallil.

Ülesanded:
1) hariv:
- luua tingimused õpilaste ettekujutuste kujunemiseks arvust nullist, tühja hulga omadustest ja loenduse päritolust arvulisel lõigul, tutvuda vastava arvuga ja kujundada arvu nulli kirjutamise oskus; kinnistada õpilaste oskust - luua arvudevahelisi seoseid, arendada oskusi - kirjutada õpitud arve;
2) arendamine:
- arendada õpilastes vaatlust, tähelepanu, matemaatilist kõnet, vaimseid operatsioone;
3) hariduslik:
- aidata kaasa sõbralike suhete, üksteisemõistmise, üksteisega töötamise oskuse kasvatamisele; tekitada huvi aine vastu, hinnata adekvaatselt oma töö tulemust;
tervist säästev:
- hoida laste tervist vaheldumisi erinevaid tegevusi ja õuestegevusi, kasutades IKT-d, luues klassiruumis mugava ja usaldusliku õhkkonna.
UUD:
kognitiivne UUD: probleemsituatsioonist väljapääsude loomine ja leidmine; toimingute sooritamine etteantud algoritmi järgi, ülesannete täitmine materiaalse objekti abil.
kommunikatiivne UUD: õpilaste koostöö paarides, ühistegevuse planeerimine.
Reguleeriv UUD: nende tegevuse kontrollimine ülesande käigus ja tulemuse kaudu, tegevuste järjestuse määramine.
isiklik UUD: kognitiivse initsiatiivi väljendus kaaspraktikute abistamisel.

Tundide ajal:

1. Enesemääramine õppetegevuses

Etapi eesmärk: Korraldage keskendunud tähelepanu tunni alguses.

Siin on kõne, mis andis meile signaali:
Töötund on kätte jõudnud.
Nii et me ei raiska aega ja asume tööle!

Ja ilus ja tugev

Matemaatika on riik.

- Öelge mulle, poisid, mis eesmärgil te täna tundi tulite?
/ Õppige mõtlema, otsustama, mõtlema /

2. Algteadmiste uuendamine

Etapi eesmärk:Edasine edukas uute teadmiste või õppetegevuste omastamine

Mida sa viimases tunnis õppisid?

/ suurenda ja vähenda numbreid mitme ühiku võrra /

Kust me õppetundi alustame?

Ja me alustame oma õppetundi matemaatilise soojendusega.

Paaristöö/ aitame üksteist /

1. Mäng "Kohad" - Pane numbrid kasvavas, kahanevas järjekorras.

10 5 7 4 3 9 8 6 2 1 (pane kaardid tahvlile)

Kontrollimine ja hindamine

Igaüks töötab ise

Tahvlile minnakse ükshaaval, kui veale näidatakse kohapealt õiget vastust.

2. Näidete lahendus. Mäng "Mootor".

Iga treiler sisaldab teile näiteid. Näiteid loeme erineval viisil valjult, vastus on fänni või numbri järgi

3. Tunni eesmärgi väljaütlemine. Uue avamine.

Etapi eesmärk: Kujundage laste ideid selle kohta, mida nad tunnis uut õpivad, mida nad õpivad.

Probleemse olukorra loomine.

Ütle mulle, mitu lilli mul käes on? (3) Koristan ükshaaval. Ja nüüd? (üldse mitte 0)

Mitu vanaisa meie klassis on? (üldse mitte)

Mitu õuna võib ploomil kasvada? (mitte keegi).

Mitut rääkivat koera sa tead?

Niisiis, kuidas saab määrata "mitte palju", "mitte üht"?

Millise numbri me määrame?

Tunni teema määramine.

Mis on tunni teema. (Arv null)

Asetage 3 kolmnurka. Pange selle kõrvale sobiv number.

Vähenda kolmnurkade arvu 1 võrra. Mitu kolmnurka on alles?

Kus on numbrireas number 2? (enne numbrit 3) Pane number 2.

Vähenda kolmnurkade arvu 1 võrra. Mitu kolmnurka on alles? üks

Kus on number 1 numbrireas? Pange number 1 numbri 2 ette (1 2 3)

Vähenda kolmnurkade arvu 1 võrra. Mitu kolmnurka on alles?

Mida me tunnis õpime? (, tutvume numbri ja numbriga 0, õpime kirjutama numbrit 0

Kuvatakse number 0

Kuidas number 0 välja näeb?

Arv, nagu täht O, on null või mitte midagi.

Ümar null on nii ilus

Aga see ei tähenda midagi.

Kuidas sa nulli said? 1-1 (näide 1-1 = 0 tahvlil)

Kuva 0 suhtlusringi, 0 suhtlusringi.

Null ilmus Indias, määrati ringiga, nad kutsusid seda "sifr". Mitu sajandit hiljem anti talle nimi "null", mis tähendab "mitte midagi".

Null on ainuke number, millele Ungaris Budapesti kesklinna monument püstitatakse. Kõik vahemaad riigis on mõõdetud sellest monumendist. (Slaid)

4. Uue teoreetilise õppematerjali esmane tajumine ja assimilatsioon.

Etapi eesmärk: Laste tähelepanu tõmbamine põhimõtteliselt uuele teabele, arvu 0 äratundmise võime arendamine.

Kus elus kohtame numbrit 0?

Null on meie loendussüsteemis oluline arv. See ei tähenda midagi, aga kui see seisab numbrist paremal, siis number suureneb 10 korda. (näita pilti)

Kes oskab nimetada numbreid, mis kasutavad nulli? (10 100 500 2000)

Ja kui paneme numbrist vasakule nulli (näita pilti), siis saame imelikud numbrid.

Kas te olete kohtunud?

(01 - tuletõrje, 02 - politsei, 03 - kiirabi, 04 - gaasiteenistus)

Kus on nulli koht arvreal?

Libisema
Inimesed ütlevad: "Alustame nullist."
- Millal nad seda ütlevad?

Füüsiline minut.("Päike vaatas voodisse...")

Etapi eesmärk: Tegevuse muutus

Mis on nüüd tunni ülesanne?

5. Esmane kinnitus. Töö vihikutes.

Lava eesmärk: Kujundage arvu 0 kirjutamise oskus.

- Nüüd õpime, kuidas kirjutada numbrit 0.

AVA MÄRKUSED. Heida pikali, istu sirgelt.

Mitu elementi on arvul 0? (1 ovaal)

Alustame kirjutamist vahetult ülemise parema nurga ülaosa alla, ümardame, puudutades lahtri ülaosa, juhime alla, ümardame, puudutame lahtri alumise külje keskosa, ümardame ja viime üles lahtri algusesse. ovaalne.

Kirjutage number märkmikusse. Valige kõige ilusam, õigesti kirjutatud number, pange selle alla punkt.

Kas selle tööga hakkama saada?

6. Õpitu üldistamine.

Etapi eesmärk: Parandage, korrake, jätkake UUD moodustamist.

Töö õpetusega. lk 70

Lugege, millisele küsimusele peame vastama.

Vastatud? (Jah.)

Milline töö siis praegu väga oluline on?

Saadud teadmiste kinnistamiseks. Selgitage piltide abil, kuidas nulli saada?

Vaadake allolevaid pilte.

Mida on kujutatud? Lugege küsimust. Mis on võrdsus?

Rühmatöö

Koosta pildi põhjal võrdõiguslikkuse lugusid. 1 minut

Vastuste kuulamine

Milline võrdsus sobib pildile?

Mõelge järgmisele joonisele. Mis on juhtunud, mis muutunud? (Oli 3 lehte, 1 lendas minema) Kui palju on alles?

Kuidas salvestada? Kas lehti on rohkem või vähem?

Võrdle 2 ja 3 jne.

Individuaalne töö

Koostage joonise põhjal lugu ja tehke märge.

1 töötab juhatuses. Uurimine. Hinne

7. Kokkuvõtete tegemine

Millise ülesande seadsime tunni alguses?

Kas me täitsime need?

Mida number 0 tähendab?

Kas seda arvu on matemaatikas vaja?

Mis meil 0 klassis on?

8. Peegeldus

Näidake oma lilli. Kellel on rohkem kollast? Roheline?

Ja "edupuu" pealt näita, millise oksa sa täna ronisid.

Õpetaja: Näen, et paljud on jõudnud kõige kõrgemale harule, mis tähendab, et õppetund ei läinud asjata. Ja igaüks teist armus matemaatika kõige täpsemasse teadusesse veelgi enam.

Tunnis aktiivse töö eest tahan poisse premeerida ...

Sektsioonid: Töö eelkooliealiste lastega

Meie tunni asjakohasus seisneb vajaduses õpetada eelkooliealistele lastele loogilist mõtlemist ning erinevad mänguhetked aitavad kaasa matemaatikahuvi tekkimisele.

  • Kinnitada ideid arvude 0 ja 0 kohta, arvude 8 ja 9 koostise kohta.
  • Et kujundada piltidelt arvulisi võrdusi ja vastupidi, liikuge piltidelt arvulistele võrdustele.
  • Kasvatada huvi matemaatiliste teadmiste vastu: töökus, täpsuse harjumus, võime oma tegevust kontrollida, aktiivsus, iseseisvus.

Materjalid tunni jaoks:

  • numbriline demonstratsioonisegment;
  • demotabelid, et kinnistada teadmisi arvude koostisest 9 piires;
  • pilte loogiliste ülesannete juurde.

Jaotusmaterjal:

  • geomeetrilised kujundid (1-roheline, 2-lilla, 3-sinine, 8-oranž);
  • kotimudelid igale lapsele;
  • joonlauad;
  • värvilised pliiatsid;
  • kaardi numbrid 0 - 9;
  • pallide mudelid (1 - suur ja väike - punane, sinine, kollane, roheline).

Eeltöö:

  • Individuaalne töö koos K. Afonya, Polina D., Veronica V., Denis V., Zhenya P., Kolya F.
  • Ülesannete arvestamine töövihikus.

Tunni käik

Kasvataja: Tere, lapsed! Tänases tunnis tutvume numbri ja numbriga "0". Ja kõigepealt mängime mängu "Mäleta muinasjuttu".

Kas soovite lõõgastuda väljaspool linna? Kõigepealt meenutagem muinasjuttu "Elasid kord vanaisa ja naine ja neil oli Ryaba kana." Mis edasi sai? (Lapsed räägivad loo lõpuni).

Mitu kuldmuna oli vanaisal ja vanaemal? (Üldse mitte, null)

Kuidas seda kirja panna? Mis number näitab, et pole ühtegi eset? Näidake seda käeviipega. (Arv 0)

Näidake numbrireal numbrit 0.

Mida saab panna küsimärgi 0 asemele?

Koolitaja: Hästi tehtud! Nüüd räägin teile loo, kuidas nende lapselapsed tulid linnast vanaisale ja vanaemale külla. Neil oli väga huvitav vaadata koduloomi - käia laudas, jalutamas metsas, kalal. Need lapsed elavad linnas ja neil on loomadest peaaegu sama ettekujutus kui koomilises luuletuses

Mitu kätt seal on?

Mitu lesta on kalkunil?

Mitu harja on hanel?

Mitu jalga on ristikalal?

Kuidas vastaksite sellele küsimusele? (Mitte ükski, üldse mitte, null)

Koolitaja: Proovime lahendada loogilisi ülesandeid. Selleks postitan pilte ja teie vastate küsimustele.

A) Kaks venda, Vova ja Vasya, kalastasid. Not Vova püüdis 3 kala. Mis on venna nimi, kes püüdis 3 kala? Mitu kala Vova püüdis?

B) Olya, Tanya ja Nina käisid seenel. Tanya ei leidnud 3 seeni ega 2 seeni. Olya ei leidnud 2 seeni. Kui palju Nina leidis?

Üldistus

Koolitaja:

Mida number 0 tähendab? Mitu üksust need on? (Üldse mitte ükski)

Kus on numbrilise segmendi arv 0 (alguses vasakul)

Millised arvud on suuremad kui 0? (1, 2, 3 ,: - kõik numbrid)

Millised arvud on väiksemad kui 0? (Selliseid numbreid pole. Null on väikseim arv)

Koolitaja: Poisid, te tegite head tööd. Nüüd mängime.

Kalkun kõnnib õues ringi (käed vööl, kõnnib kõrgete jalgadega)

Põllu kohal lendas mardikas (vehkige kätega)

Ämblik roomab üle lille (sammub kätega ettepoole ja rinna poole)

Ta murdis maha vana emase (Istu, vati).

Koolitaja: Nüüd hakkate töötama iseseisvalt. (Lapsed töötavad jaotusmaterjalidega. Kõik toimingud on näidistahvlil dubleeritud)

Vanavanemad palusid lastel poodi minna. Kas saame aidata neil sisseoste teha ja kõike üles lugeda?

Asetage esimesse kotti 1 roheline kolmnurk. Vaata sissekannet

  • mitu tükki peaksite teise kotti panema? (Üldse mitte)
  • pane kõik kujundid ühisesse kotti, suurde kotti. Mitu kolmnurka on seal? (üks)
  • lõpetage märkmikusse joonistamine ja lisage võrdsus (1 + 0 = 1)

Kuidas sa põhjendad? Esimeses kotis pole ühtegi arvu - 0. Teises kotis

Kaks ruutu. Kui liidame kõik kokku, saame kaks ruutu: 0 + 2 = 2.

Asetage esimesse kotti 3 sinist ringi. Mitu ringi tuleks panna teise kotti? (Üldse mitte ükski)

Mitu ringi on jäänud? (3 ringi)

Joonistage ja kirjutage vihikutesse (3-0 = 3)

Räägi ja joonista, mis viimases ülesandes toimub (Kolmnurki oli 4. Võtsime kõik 4 kolmnurka, mille tulemusena ei jää enam kolmnurki: 4-4 = 0)

Koolitaja: Teeme kokkuvõtte.

Mis juhtub, kui lisame arvule 0 või 0-le arvu? (Selgub, et sama number).

Ja millal sama number ära võetakse? (Selgub, et 0).

Kasvataja: Lapsed otsustasid mängida "kooli". Mängime nendega? Räägin lastele mängureeglid: igaüks valib omal vabal tahtel ühe võrdsuse ja lisab tärni asemele "+" või "-". Sel juhul võib selguda, et silti ei saa kätte või vastupidi, on võimalikud erinevad lahendused. Võidab see, kes ettenähtud aja jooksul (2-3 minutit) vastab küsimusele õigesti ja põhjendab seda. Ülesande täitmiseks võite kasutada geomeetrilisi kujundeid või numbririda. Analüüsin mitut sarnast ülesannet frontaalselt, illustreerides neid jooniste või numbrilõigu abil.

Kasvataja: Kõik lapsed osutusid mängu võitjateks. Hästi tehtud! Lähme nüüd ratsutama:

Klõks, kõõlu, kõõlu, kõõlu
Olen hobune, hall pool!
Koputan kabjadega
Kui soovite seda pumbata!

Koolitaja: Poisid, kordame.

Lapsed tulid tagasi ja nägid, kuidas vanaisa õues plaatidest mosaiike laotas. Lapsed panid ka oma figuurid paika. Mida need teile meelde tuletavad?

Iga kujuke hõivab teatud ala. Proovige silma järgi ära arvata, millisel kujundil on suurim pindala? Kõige väiksem?

Kuidas saate kontrollida, kas teie oletused on õiged? (Peate loendama, mitu lahtrit on igal joonisel)

Mida märkasite (kõikide jooniste pindala on sama - igaüks 9 lahtrit)

Mis on kolm numbrit, millest koosneb number 9? (2, 4 ja 3; 2, 5 ja 2; 3, 5 ja 1; 3, 3 ja 3)

Lapsed armastavad mängida. Pallimängu jaoks paluvad nad värvida väikesed pallid nii, et suur pall jääks punase ja sinise vahele, kollane punasest vasakule, aga rohelisest paremale. Milliseid palle värvida – väikseid või suuri? (väikesed pallid)

See on raske ülesanne. Et mitte eksida, asetame kõigepealt pallid õigesse järjekorda. Alustame suurest pallist: see peaks olema punase ja sinise väikese palli vahel. Kuidas ma seda teha saan? Lapsed on paigutatud erinevalt.

Nüüd asetage kollane pall nii, et see jääks punasest vasakule. Kas esimesel juhul saab seda teha? Ja teises? Nüüd asetage roheline pall nii, et kollane oleks rohelisest paremal.

Nüüd värvi samamoodi pildil olevad väikesed pallikesed.

Koolitaja:

Poisid, meie õppetund on lõppenud.

Mis teile meie maareisi ajal kõige rohkem meeldis?

Mida huvitavat saate meile numbri 0 kohta öelda?

Sa tegid täna väga head tööd! Hästi tehtud!

Viited:

  1. Mihhailova Z. A. Mängulised meelelahutuslikud ülesanded koolilastele: Raamat. Kasvatajale, lastele. aed. - 2. väljaanne, Rev. - M .: Haridus 1990 .-- 94 lk.
  2. Mängime: Mat. Mängud lastele vanuses 5-6 aastat: Raamat. kasvatajatele lastele. aed ja vanemad / N. I. Kasabutsky G. N. Skobelev, A. A. Stolyar, T. M. Chebotarevskaya; Ed. A. A. Stolyar. - M .: Haridus, 1991 .-- 80 lk.

Kui märkate viga, valige tekstiosa ja vajutage Ctrl + Enter
JAGA:
Pumpame oratooriumi, mõtlemist ja kõnet