Parandame oratooriumi, mõtlemist ja kõnet

Äratada lastes vajadust inimestega suhelda. Arendage oskust õpetajat kuulata ja kuulda. Aktiveerige aktiivne ja passiivne sõnavara leksikaalsel teemal: "Lemmikloomad". Oskus piltide järgi loomi ära tunda ja nimetada.
Kujundada terviklikku taju objektidest (loomade kujutistest).
Kõnehingamise, üld- ja peenmotoorika arendamine. Visuaalse ja auditoorse tähelepanu arendamine. Mõtlemise arendamine. Kõne grammatilise struktuuri parandamine. Sidusa kõne arendamine. Ülesanded viiakse ellu mängusituatsioonide kaudu.

Kaasaegse logopeedilise tunni raames esitatakse tunni kokkuvõte teemal "T-D eristamine". Töö käigus kasutatakse projektitegevuse elemente: oskus järgida juhiseid, võrrelda tulemust sellega, mida oli vaja täita; individuaalsete ülesannete kaasamine sõltuvalt iga lapse proksimaalse arengu tsoonist. Arendus tuleb kasuks koolides töötavatele logopeedidele.

Sihtrühm: logopeedile

Tunni kokkuvõte teemal “Kiri jõuluvanale” esitatakse koos ajuvõimlemise elementidega. Töötunnis tutvustatakse huvi ja salapära õhkkonda. Tutvustatakse kirjade kirjutamise reegleid, tähelepanu pööratakse ka Ožegovi sõnaraamatule. Lapsed on õpetaja aktiivsed partnerid kogu korrektsiooni vältel. See lähenemine vastab tänapäevastele nõuetele.

Sihtrühm: logopeedile

Tunni kokkuvõte teemal "Helide eristamine S-Sh" esitatakse saatetehnikate abil motoorsete korrektsioonimeetodite abil. Parema ja vasaku poolkera vastastikmõju tagamine on intellektuaalse arengu alus. Lapsed sõnastavad tunnis tunni teema, võtavad vastu ja salvestavad õppeülesande ning otsivad vajalikku infot. Nad kujundavad edukal tegevusel põhinevat enesehinnangut.

Sihtrühm: logopeedile

Helide zh-sh eristamise individuaaltunni kokkuvõte. Mõeldud keskkooliealistele lastele. Värvikas esitlus aitab säilitada lapse huvi ja tähelepanu kogu tunni vältel. Tunni ajal on lapsel võimalus iseseisvalt arvutis ülesandeid täita.

Sihtrühm: logopeedile

Hääldushäirete korrigeerimist käsitleva ALAGRUPI kõneteraapia seansi KOKKUVÕTE
Teema: häälikute [p] ja [p’] eristamine sõnades.
Leksikaalne teema: teekond ametite linna.
Tehnoloogiad: mängimine (reisitegevus), teave ja side.
Eesmärk: arendada oskust sõnade põhjal eristada häälikuid [p] ja [p’].
Ülesanded:
Hariduslik:
- harjutada sõnades häälikuid [р] ja [р’] eristama;
- arendada auditoorset tähelepanu, foneemilist analüüsi, sünteesi ja esitust;
- uuendada ja täpsustada sõnade tähendust leksikaalsel teemal “Elukutsed”;
- arendada sufiksaalse sõnamoodustuse oskust;
Korrigeerivad ja arendavad:
- arendada loogilist mõtlemist, suhtlemisoskust;
Hariduslik:
- kasvatada uudishimu, tunnetuslikku aktiivsust ja huvi õppetegevuse vastu üldiselt.

Sihtrühm: 4. klass

Sõna keskel oleva heli Ш automatiseerimise üksiktunni kokkuvõte. Mõeldud vanemas koolieelses ja algkoolieas.Soov Stepshkat porgandiga aidata ja ravida säilitab lapse huvi ja tähelepanu kogu tunni vältel.Spetsiaalsed ülesanded koolilastele treenivad lugemis- ja kirjutamisoskust.

Selgitav märkus.

Tunni metoodiline teema: logopeediline mänguasjade raamatukogu.

Tunni teema, lastele kutsutud: harivad mänguvõistlused, mida ühendab leksikaalne teema “Kool”.

Mängutehnoloogia kasutamise eesmärk: koolis logopeediliste tundide vastu huvi tekitamine.

Publik: Keskkooli 2-3 klassi.

Õppetunni koht parandusprogrammis: toimub õppeaasta alguses esimese õppetunnina või klassivälises tegevuses õppekavavälise tegevusena.

Kasutatud tehnoloogiad:

Tervist säästev.

Varustus: arvuti: ekraan, projektor, signaalkaardid, õhupallid klassi kaunistamiseks, magusad auhinnad kõigile osalejatele.

Prognoositavad parandus- ja arendustulemused:

foneemilise kuulmise arendamine;

aktiivse sõnastiku laiendamine;

mõtlemise, mälu, tähelepanu arendamine;

haridusmotivatsiooni arendamine.

Viited.

Ožegovi seletav sõnaraamat.

Marshak S.Ya. "Ta on nii hajameelne"

Vene rahva vanasõnad, ütlused, mõistatused.

Mõistatused ja jutud koolist.

Silmade treenijad.

2.-3.klassi õpilastele avatud tunni “Logopeediliste mängude raamatukogu” kokkuvõte

Tunni käik:

1. Sissejuhatus.

Logopeed: Tere, kallid poisid! Täna helistasime oma tunni kõneteraapia mänguasjade raamatukogusse. Terve tunni saadab meid rõõmsameelne, väsimatu, vallatu... (ilmub slaid Dunno kujutisega, lapsed kutsuvad teda) Dunno. Tal on väga hea meel meiega kohtuda ja ta soovib, et teretaksime kahe käega korraga (lapsed tervitavad parema käega sõbra vasakut kätt ja vasaku käega paremat kätt; risti). Hästi tehtud!

Meile kõigile meeldib mängida. See tähendab, et täna ootavad meid erinevad põnevad, huvitavad ülesanded, kus igaüks saab end väljendada. Iga õige vastuse eest autasustatakse teid värvilise märgiga ja tunni lõpus selgitame välja oma võitja. Nii et siin me läheme!

2) Logopeed:

Ühel päeval mängisid tähed

Nad tõusid sõnas korrast ära,

Aga kuidas nad leiavad koha?

Sõnadest ei saa üldse aru.

Ja tähed nutavad valjult, koos:

Kes meid vastavalt vajadusele korraldab?

(Slaidil ilmuvad sõnad:

SENIO sügis)

LASHKO (kool)

BYATARE (poisid)

ZHBADRU (sõprus)

Kasva suureks (rõõm)

Logopeed: Näete, poisid, kui imelised sõnad meil on. Kui oluline on, et sõna iga täht oleks omal kohal.

3) Logopeed: Poisid, saime kiireloomulise kirja. Kes on selle autor? Seda saame kiiresti teada, kui arvame ära piltide nimede esitähed. (Pildid ilmuvad slaidile ükshaaval: Nina, pesukaru, täht, noot, arbuus, jogurt, hobune, toonekurg). Ma arvan, et sa arvasid ära. Muidugi on... (Dunno) Just, see on meie vallatu ja leiutaja Dunno. Mida ta kirjutab? Sa ei saa millestki aru! Jälle Dunno segas kõik:

Mis päev? Ma lähen teist nalja! Tahan jõuda tiigrikutsikate juurde nii kiiresti kui võimalik, koolis saan neilt keerulisi vastuseid küsida!

Hästi tehtud! Näete, peate kasutama sõnu õiges tähenduses. Kõik saab kohe selgeks.

4) Mõistatusvõistlus Dunnolt:

Õppetund käis, aga ta vaikis -

Ilmselt ootas ta muutust.

Õppetund just lõppes

See helises kõvasti... (helistama)

Kirjutame kogu õppetunni,

See on meile kasulik......(märkmik)

Ta töötas kogu tunni

See kriuksus pingutusest.

Ta heitis lauale puhkama.

Noh, muidugi on... (kriit)

Kõik joonised kustutatakse hetkega,

Kui ta mängu tuleb. (Kumm)

Ta elab õpikus

Leiab vajalikud lehed,

Ja ta teab ilmselt ette,

Mis teemat me käsitleme? (Järjehoidja).

Logopeed: Poisid, millise teema jaoks meie Dunno mõistatused valis? (kooli kohta)

Dunno tahab nagu sina kooli minna ja eeskujulikuks õpilaseks saada. Kas see on tõsi?

5) Füüsiline harjutus.

Logopeed: Koos Dunnoga aitab meid täna meie arvutisõber. Ja nüüd aitab ta meie silmadel puhata. (libistage silmatreeneriga muusika saatel)

6) Logopeed: Ja et teile energiat juurde anda, oleme Dunnoga koostanud teile naljakad luuletused. Peate olema väga ettevaatlik ja vastama jah või ei. Valmis? (Jah!) (Teadlikkuse tõstmise mäng)

Andke mulle vastus riimis

Sõna "jah" või sõna "ei".

Lihtsalt võta aega,

Ärge jääge konksu!

Kas koolis on tööõpetus? (jah)

Kas borš on tervislik toit? (jah)

Lõunasöök pärast hommikusööki? (jah)

Kas rakettidel on rattad? (Ei)

Kas me läheme hambaarsti kabinetti naeratades? (Ei)

Kas vajame õhtul valgust? (jah)

Kas ratas sööb gaasi? (Ei)

Kas sa oled alati rõõmsameelne? (Jah!)

Logopeed: nüüd on aeg

Arvake meid, lapsed,

Mõistatused, šaraadid,

Olgem kõik õnnelikud! (Slaid kooliteemaliste mõistatustega)

Šaraadide ja mõistatuste lahendamine on lõbus mäng! Nad treenivad teie meelt, mälu ja tähelepanu! Nüüd saame kaheks meeskonnaks ja iga meeskond saab oma ülesande. (Logopeed teeb igale meeskonnale 3 šaraadi ja mõistatust)

Siis leiad mu esimese silbi,

Kui katlas

vesi keeb,

TA - teine ​​silp,

Aga üldiselt -

teie koolilaud (laud)

Algust nimetatakse puuks,

Lõpp on mu lugejad,

Siit raamatust leiate kogu asja,

Ja neid on igas reas. (Tähed)

Esimene ettekääne

Teine on suvemaja,

Ja mõnikord kogu

raske lahendada. (Ülesanne)

S K Ma olen koolis seina peal,

Minu peal on mäed ja jõed.

Ma ei varja seda sinu eest -

Seisan ka koolis. (Kaardilaud)

Ma ei pääse okslisse metsa -

Mu sarved on okste vahele kinni jäänud

Aga vaheta L minu jaoks S vastu -

Ja metsa lehed närbuvad (hirv-sügis)

Olen märkmikus

Kaldus ja sirge.

Ja lõpuks, mõnikord

Panen teid ritta. (joonlaud)

8) Logopeed. Meie Dunno, nähes, kui hästi sa kõik tema mõistatused lahendasid ning keeruliste mõistatuste ja šaraadidega hakkama said, tahab saada sama targaks ja teadlikuks. Anname talle nüüd kasulikke nõuandeid. Ja loomulikult aitavad meid vene vanasõnad.

Järgmine mäng on vene vanasõnade tundmise võistlus.Lõpetage vanasõna (slaid vanasõnade algusega õppimisest)

Õppimine on valgus ja teadmatus on pimedus.

Õppimine on alati kasulik.

See, mida ma kindlalt õppisin, jääb kauaks meelde.

Oletus on hea, aga teadmised on paremad.

See, kes armastab teadust, ei tunne igavust.

Õpetamine tähendab mõistuse teritamist.

Logopeed: Kool.. Millist rolli see meie elus mängib? (Koolis õpime lugema ja kirjutama, omandame uusi teadmisi). Arvan, et vanasõnad teadmiste rolli kohta inimese elus on kasulikud mitte ainult Dunnole, vaid ka teile.

8) Tunni kokkuvõtte tegemine.

Logopeed: Täna tunnis rääkisime palju koolist. Isegi Dunno tahtis meie juurde tulla ja meiega koos õppida. Logopeediline mänguasjade raamatukogu pani meid väga palju mõtlema. Mõelgem, millistest olulistest asjadest täna räägiti?

(Kõik tähed peavad sõnas olema omal kohal, neid ei saa segi ajada; peate kasutama sõnu õiges tähenduses, siis saavad kõik teist aru;

Kirjaoskuse saamiseks on vaja palju tööd teha)

Nüüd väljendame oma mõtteid ja tundeid logopeedilise mänguasjade raamatukogu kohta (slaid Logopeediline mänguasjade raamatukogu on... Lapsed mõtlevad välja sõnad, millega nad tahaksid väljendada oma tegevusest tulenevaid emotsioone: huvitav, lahe, põnev jne)

Logopeed: kes võitis täna meie logopeedilise mänguasjade raamatukogu? (Tokenid loetakse ja võitjale antakse medal)

Täna on võitjaid palju rohkem, sealhulgas Dunno, kes soovis koolis õppida, ja kõik poisid, kes meie üritusest aktiivselt osa võtsid. Hästi tehtud! (Jagatakse välja magusaid auhindu)

Leksikaalne

  • sõnavara aktiveerimine ja rikastamine teemal “Maatransport”;
  • teadmiste selgitamine ja kinnistamine transpordi peamiste eesmärkide kohta (reisija, veos, eri);
  • fooride tähenduse kordamine;
  • veoauto komponente tähistavate sõnade uuendamine.

Grammatika

  • väidete konstrueerimise ja arutlemise oskuste arendamine;
  • harjutus mitmuse nimisõnade moodustamisel, tugevdades oskust kooskõlastada arvsõna nimisõnaga.

2. Korrigeerivad ja arendavad:

  • laste vaimse aktiivsuse arendamine;
  • peen- ja jämedate motoorsete oskuste arendamine;
  • laste leidlikkuse ja intelligentsuse arendamine;
  • mälu ja tähelepanu arendamine;
  • kõne koordineerimise arendamine liikumisega;
  • dialoogilise kõne arendamine (oskus vastata õpetaja küsimustele).

3. Hariduslik:

iseseisvuse ja aktiivsuse edendamine klassiruumis.

Varustus:

  • näidismaterjal - maatransporti kujutavad joonised;
  • värvilisest papist ringid: KOLLANE, PUNANE, ROHELINE;
  • papist veoauto “Nalja” kordamiseks plakati abil;
  • veoauto komponente kujutav plakat;
  • markerid.

Leksikaalne materjal:

Maapealne transport: sõiduauto, buss, trollibuss, tramm, rong, veoauto, ekskavaator, tuletõrjeauto, kiirabi

Esmatähtsad haridusvaldkonnad:"Tunnetus", "Suhtlemine"

Oodatav tulemus (logopeediõpetajale): Korraldage õpilastele tegevusi maatranspordialaste teadmiste kinnistamiseks.

Oodatav tulemus (õpilastele): Kinnitage teadmisi maismaatranspordist, täiustage kõne grammatilist külge selle teema materjali abil.

Tunni aeg - 30 minutit

Tunni käik:

I. Organisatsioonimoment

Sihtmärk: Aktiveerige sisuline sõnavara teemal “Transport”.

Kõneterapeut: Tere, poisid, täna on meil väga huvitav õppetund ja saate varsti ise aru, millele see on pühendatud. Täna pole te lihtsalt õpilased, vaid autojuhid! Võtke kumbki üks tagurpidi kaart ja istuge oma autodesse (need istuvad töölaudade taga, tooli tagaküljel on maapealse transpordi kujutised).

Kõneterapeut: Nüüd nimetame ükshaaval, kellel on pildil kujutatu. ma alustan. Mul on veoauto...(Lapsed jätkavad ketti mööda.) Mis on selle kõige nimi ühesõnaga?
Lapsed: Autod, transport.

Kõneterapeut: Täpselt nii, nii et sa panid ise tunni teemale nime, see on transport! Just sellest me räägimegi.

II. Põhiosa

Vestlus lastega teemal “Transpordiliigid”

Vestluse eesmärk: Vaadake üle peamised transpordiliigid.

Kõneterapeut: Viimases õppetükis rääkisin teile transpordiliikidest. Millised on teile meelde jäänud? Aitan: mis transport see maa all liigub? — maa all; transport, mis liigub mis vee peal?, taevas? — õhk, maa peal? - jahvatatud.
Lapsed: Maa, õhk, vesi ja maa all.

Kõneterapeut: Hästi tehtud, püüdsite meeles pidada kõiki transpordiliike, kuid täna räägime ühest neist, mis meid iga päev ümbritseb - maismaatranspordist.

Kõneterapeut: Niisiis, poisid, maapinnal liikuv transport on jahvatatud. Nimetage maapealne transport, mida näete iga päev meie küla tänavatel.

Lapsed: Autod, veoautod, bussid jne. Millist maismaatransporti te veel teate? Kellel on raske vastata, vaadake oma toole, seal on vihjeid!

Lapsed: trollid, trammid jne. (kui on raskusi, näidatakse pilte).

Kõneterapeut: Hästi tehtud poisid, olite tähelepanelikud ja täpsed. Niisiis, me nimetasime: autod ja veoautod, bussid, trammid, trollid.

Kehalise kasvatuse tund "Masin"

Sihtmärk: Harjutage kõne ja liikumise koordineerimist.

Kõneterapeut: Seisame oma kohtadel ja kordame minu järel.

Ei lenda, ei sumise (Me lükkame käed kaks korda ette, siis paneme need vööle.)
Tänaval jookseb mardikas. (Lautame käed kaks korda külgedele, seejärel asetame need vööle.)
Ja nad põlevad mardika silmades (tõutame käed kaks korda üles ja asetame need vööle.)
Kaks säravat tuld (Istuge.)

Kõneterapeut: Mõelge ja öelge, milleks on transporti vaja?
Lapsed: See transpordib inimesi ja kaupu.

Kõneterapeut: Hästi tehtud, iga päev näeme tänavatel erinevaid sõidukeid, mis veavad kaupa ja inimesi. Kuid autod pole loodud ainult kaupade juhtimiseks või transportimiseks. On autosid, mis on mõeldud abi andmiseks erinevates olukordades. Neid nimetatakse eri- või teenindussõidukiteks. Prügiautod viivad prügi ära, lumesahad ja vihmutid puhastavad teid, kiirabi aitavad õnnetusse sattunuid või arstiabi vajajaid jne. Et aidata meil mõnda neist autodest meeles pidada, soovitan teil ära arvata transpordi, mille ma teile krüptisin. Kaks inimest peavad tahvlil tähed vastupidises järjekorras ümber paigutama ja ülejäänud kontrollivad!

Spetsiaalne varustus:

Kiirabi YSCHOMOP YAROX
ANISHAM JANRAJOP Tuletõrjeauto

Liiklusfoorid

Kõneterapeut: Tuled ülesannetega hästi toime. Ja nüüd kordame foore. Kas tead, mida punane signaal tähendab? Lapsed (...) Ja kollane, roheline? (Lapsed vastavad).
Kõneterapeut:Õige. Punane tuli ütleb meile: - Peatage! Ohtlik! Tee on suletud! Kollane: oodake, kuni signaal liigub. Roheline tuli on meile avatud.

Kõneterapeut: Poisid, kujutage end mõneks minutiks ette autojuhtidena. Pöörates oma kätega kujuteldavat rooli, kihutame kiiresti mööda tingimuslikke radu, pöörates vasakule ja paremale. Ja teie kui juhid peate õigesti reageerima rohelistele, punastele, kollastele signaalidele. Kui ma näitan punast ringi, siis "külmute" (saate saatejuhile helistada)

Ja meie tunni lõpus, et transport paremini meelde jätta, soovitan teil ühendada joonistatud auto ja selle kontuurid (pakutakse individuaalseid kaarte, millel on ettepanek transpordi joonised ja nende siluetid joontega ühendada)

III. Alumine joon

Kõneterapeut: Millest me täna rääkisime?
Lapsed: Maatranspordist.

Kõneterapeut: Millistesse gruppidesse saab transpordi veel otstarbe järgi jagada?
Lapsed: Reisijate-, kauba- ja eriotstarbeliste jaoks.

Parandus- ja õppetöö: sõnavara aktiveerimine, täpsustamine ja rikastamine teemal: “Transport”; laste julgustamine aktiivse ja väljendusrikka kõnega tegelema; adresseeritud kõnele tähelepanu kasvatamine; selgitava kõne oskuse juurutamine; lihtsate ja tavaliste lausete moodustamine piltide küsimuste abil; julgustada kasutama oma kõnes lauseid, mis erinevad eesmärgi ja intonatsiooni poolest; lausete kasutamine sidesõnaga a; sõnavara täiendamine omadussõnade, määrsõnade, tegusõnadega; arendada oskust kooskõlastada nimisõnu tegusõnadega, omadussõnadega, arvsõnadega, eessõnadega; grafo-motoorika kujundamine.

Korrigeerivad ja arendavad: artikulatsiooni-, peen- ja jämedate motoorsete oskuste arendamine; kõne koordineerimine loomingulise esituse liigutustega; näolihased, kõne hingamine, kõne temporütmiline pool; visuaalse ja kuuldava taju ja tähelepanu arendamine, kombatav taju; loogilise mõtlemise arendamine mõistatuste lahendamisel; vaimsete ja foneemiliste protsesside arendamine; visuaal-ruumilise taju arendamine, kujutamine; visuaalne analüüs ja süntees, visuaalne kontroll; visuaal-motoorse koordinatsiooni kujunemine.

Parandus- ja kasvatuslik: koostööoskuste, vastastikuse mõistmise, heatahtlikkuse, didaktilise materjaliga töötamise oskuse arendamine, soov ja huvi omal soovil lugusid rääkida; edendada loomingulist tegevust ja oskust üksteist tähelepanelikult kuulata.

Materjalid: erinevate transpordiliikide joonised; erinevate transpordiliikide kattuvad kontuurpildid; transpordiliikide varjupiltidega joonistamine; labürindi joonistamine; masina skemaatiline kujutis; plastpulgad, paberringid, mänguauto.

Logopeediliste tundide edenemine lasteaias

Aja organiseerimine

Autod autodega kihutavad,

Autod kahisevad rehvidega.

Auto jäi seisma

Rehvid susisesid vaikselt: tsh-sh-sh-sh-sh.

Töö mõistatustega

Ma ei söö kaera ega heina

Anna mulle bensiini juua.

Ma möödun kõigist hobustest,

Võtan järele, kellega tahad.

(Auto)

Mul on tee sinises taevas,

Ma lendan kõige kiiremini.

(Lennuk)

Mis on lennukil, mida autol pole?

Leksikogrammatika harjutus "Uuri, mis see on?"

Logopeed kutsub lapsi hoolikalt vaatama erinevate transpordiliikide varjutatud pilte ja arvama, mis on kujutatud.

Leksikogrammatika harjutus "Mida ma näen?"

Lastele esitatakse joonis, millel on kujutatud erinevate transpordiliikide kujutisi. Lapsed vaatavad hoolikalt ja vastavad küsimusele "Mida ma näen?"

Leksikogrammatika harjutus "Ma lähen külla"

Igal lapsel on laual joonised erinevate transpordiliikide kohta (auto, buss, tramm, lennuk, rong, laev). Logopeed läheneb igale lapsele ja küsib: “Mida sa külla sõidad?” Laps näitab oma pilti ja vastab küsimustele.

Didaktiline mäng "Tutvu varju taga"

Igal lapsel on laual joonised erinevate transpordiliikide kohta (tramm, buss, veoauto, auto, ekskavaator, traktor). Paberilehele joonistatakse erinevate transpordiliikide varjupildid. Laps uurib hoolikalt varjupilte ja määrab oma joonise kontuuri alusel transpordiliigi. Seejärel palutakse lapsel kinnitada oma transpordijoonis tahvlile, millele asetatakse varjukujutised.

Kehalise kasvatuse tund "Liiklusregulaator"

Liikluskorraldaja seisab kangekaelselt (kõnnib paigal)

Ärge lehvitage inimestele! (Liigutage oma käsi külgedele, üles, külgedele, alla)

Siin sõidavad autod otse (käed teie ees)

Jalakäija, oota! (Käed küljele)

Vaata: naeratas (käed vööl)

Kutsub meid minema (Me kõnnime paigal)

Te masinad, ärge kiirustage (käte plaksutamine)

Laske jalakäijatel mööda minna! (Hüppab paigale)

Mul on käes võlukepp,

Hetkega peatab ta sada autot!

- Siin on pulk vasakul, ma näitasin sulle

Autorida sai ilus ja sile.

- Siin, lapsed, ma näitan teile õiget poolt

Ja ma aitan sind pulgaga.

- Me läheme autost ette.

See paneb rehvid vilistama.

- tõstsin osavalt võlukepi

Kohe jäi Mercedes kohale.

Müsteerium

Ta reguleerib transporti

Nagu päris näitleja

Ta dikteerib kõigile oma reeglid

No seda nimetatakse...

(Valgusfoor)

"Labürint"

Paberile joonistatakse labürint. Lapsel palutakse labürindist läbi sõita. Logopeed annab lapsele mänguauto, laps sõidab ja kommenteerib marsruuti, vastab küsimusele: "Kuidas läheb?"

Harjutus "Auto koorumine"

(Treening grafomotoorsete oskuste arendamiseks)

Didaktiline mäng "Võlukepid"

Lastel palutakse ehitada pulkadest auto.

Tunni kokkuvõte

Nimisõnad auto, veoauto, tramm, lennuk, buss, rong, autod, ekskavaator, traktor, tee, maantee, rattad, tiivad, rool, peatus, lasti, garaaž, valgusfoor, värvid, juht, rehv, liikluspolitsei inspektor
Omadussõnad punane, kollane, roheline
Tegusõnad mine, lenda, peatus, aeglusta,
Numbrid üks - palju
Adverbid kiire, aeglane, vasakule, paremale, edasi, tagasi
Eessõnad sisse, sisse, poolt
ametiühingud A
Sõnamoodustused lasti - veoauto

Kui märkate viga, valige tekstiosa ja vajutage Ctrl+Enter
JAGA:
Parandame oratooriumi, mõtlemist ja kõnet